Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Tüm Zamanların En Çok Satan Oyunları (Güncel Liste)

Video oyun dünyası, ulaştığı yüksek beğeni düzeyinin yanı sıra yakaladığı ticari başarıyla adını tarihe kazıyan çok sayıda oyunla dolu. Bu içeriğimizde, dünyada tüm zamanların en çok satan oyunlarını listeliyoruz!

Hayallerimizin ötesindeki evrenleri karşımıza getiren ve sevgiyle bağlandığımız unutulmaz karakterler yaratan video oyunları, sanat ve eğlence dünyasının en iyi formlarından biri olan varlığını sürdürüyor. Yıllar içinde piyasaya sürülen farklı türde oyunlar sayesinde benzersiz deneyimler yaşadık. Bilhassa, son yıllarda gelişen teknolojilerle birlikte konsol veya bilgisayarımızda deneyimlediğimiz sanal dünyaların gerçeklikle arasındaki çizgi gitgide bulanıklaştı.

Bu durum, video oyunlarını çok daha heyecan verici ve interaktif bir yapıya soktu. Elbette geçmişteki video oyunları çok daha tekdüzeydi ve kullanıcılara verebildikleri sınırlıydı, ancak bu durum bazılarını tüm zamanların en ikonik oyunlarından biri yapmaya engel değil. Video oyun endüstrisinde ticari açıdan “juggernaut” olarak nitelendirebileceğimiz çok sayıda ezici güç gördük. Peki, tüm zamanların en çok satan oyunları hangileri?

Dünyada En Çok Satan Oyunlar Hangileri?

Yıllar içinde muazzam bir ilerleme kaydeden video oyunlar, Hollywood filmlerine taş çıkaracak prodüksiyonlara ve hikayelere sahne oluyor. Bununla birlikte, son yıllarda piyasaya battle royale türü hakim oldu. Öyle ki, Steam’de tüm zamanların en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısı halen PUBG Battlegrounds’un elinde. Tabii, GTA 5, Red Dead Redemption 2 ve Minecraft gibi klasikler hakim konumlarını korumayı sürdürüyor. O halde lafı daha fazla uzatmadan geçmişten bugüne dünyada en çok satan oyunlar nelermiş hep birlikte bakalım!

11. The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild

dünyada en çok satan oyunlar

 • Satış Rakamı: 28 milyon

Nintendo klasiği The Legend of Zelda serisi, 19’uncu devam oyunu Breath of the Wild’ın 2017 yılında piyasaya sürülmesiyle varlığını yeniden hatırlattı. Nintendo Switch için lansman oyunlarından biri olan yapım, muazzam bir ilgiye mazhar oldu. Şimdiye kadar yaklaşık 28 milyon kopya satan The Legend of Zelda: Breath of the Wild, bu sene 6’ıncı yaşına basmasına rağmen halen çok satmaya devam ediyor. Bu arada devam oyunu The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom’ın, 12 Mayıs 2023 tarihinde çıkış yapacağını da belirtmiş olalım.

10. Super Smash Bros. Ultimate

en çok satan oyunlar

 • Satış Rakamı: 30 milyon

Listemize bir başka Nintendo klasiği ile devam ediyoruz. Tüm serideki en başarılı oyunlardan biri olan Super Smash Bros. Ultimate, dünya çapında yaklaşık 30 milyon kopya sattı ve tüm zamanların en çok satan dövüş oyunu ünvanını eline geçirdi. 2018 yılında Bandai Namco ve Nintendo tarafından geliştirilen yapım, kült serinin geleneksel oyun tarzını izlemesi sebebiyle çok seviliyor.

9. Call Of Duty: Modern Warfare

tüm zamanların en çok satan oyunları

 • Satış Rakamı: 30 milyon

Activision imzalı serideki bir efsaneyi yepyeni bir hikaye ve oynanışla yeniden dirilten Call of Duty: Modern Warfare, tüm platformlarda 30 milyondan fazla kopya satmayı başardı. İlk olarak 2019 yılında piyasaya sürülen savaş oyunu, yaklaşık 10 yıldır serinin en çok satan oyunu ünvanını elinde bulunduran Call of Duty: Black Ops’u kısa sürede tahtından indirdi.

8. Terraria

çok satan oyunlar

 • Satış Rakamı: 45 milyon

Re-Logic tarafından geliştirilen ve yayımlanan Terraria, Minecraft esintileri taşısa da çok daha çeşitli ve aksiyonu bol bir deneyim yaşatıyor. Öyle ki, oyunda çok rahat 300 saati devirebilir, hatta farkında olmadan üstüne dahi çıkabilirsiniz. Verdiği hazza kıyasla son derece cüzi olan Steam fiyatı, Terraria’nın tüm zamanların en çok satan oyunlarından biri olmasına yardımcı oluyor. Son verilere göre 2D sandbox fenomeni, şu ana kadar 45 milyon sattı.

7. Red Dead Redemption 2

red dead redemption 2 satın al

 • Satış Rakamı: 46 milyon

Rockstar Games tarafından geliştirilen Red Dead Redemption 2, video oyun tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olarak kabul edilir. Bizleri Arthur Morgan ile tanıştıran kült klasik; olağanüstü hikaye anlatımı, unutulmaz karakterleri, yıllar sonra dahi yeni keşfedilen detayları ve daha birçok özelliğiyle efsane mertebesine yükseldi. Çok sayıda rekor kıran ve toplamadık ödül bırakmayan RDR 2, şimdiye dek 46 milyondan fazla kopya sattı.

6. Mario Kart 8 Deluxe

Mario Kart 8 Deluxe

 • Satış Rakamı: 48 milyon

Tüm zamanların en çok satan Nintendo Switch oyunu olan Mario Kart 8 Deluxe, 48 milyondan fazla kopyaya ulaştı. Nostaljik ve yenilikçi yarış pistleri ile heyecan verici bir macera yaşatan yarış oyunu, herkesin keyif alabileceği bir deneyim sunuyor.

5. Overwatch

overwatch

 • Satış Rakamı: 50 milyon

Blizzard tarafından geliştirilen takım tabanlı birinci şahıs nişancı oyunu, geçtiğimiz yılın sonunda piyasaya sürülen devamı Overwatch 2’nin aksine ücretliydi. Son derece iyi tasarlanmış haritalar, her biri benzersiz özelliklere sahip karakterler, rekabet ortamı ve oynanış mekanikleri, büyük bir beğeni topladı. Paylaşılan son verilere göre Overwatch ömrü boyunca 50 milyon kopya sattı.

4. PUBG: Battlegrounds

pubg battlegrounds

 • Satış Rakamı: 75 milyon

Piyasada çok sayıda battle royale oyunu olmasına rağmen, bu türü egemen kılan yapım PUBG Battlegrounds oldu. Bu sene 6’ıncı yıldönümünü kutlayan efsane, ilk yılında PC ve Xbox One’da en çok gelir sağlayan oyun oldu. Geçtiğimiz sene free-to-play modeline geçiş yapan PUBG, 75 milyon kopya ile dünyada en çok satan oyunlar arasında ilk sıralarda yer almaya devam ediyor.

3. Wii Sports

Wii Sports

 • Satış Rakamı: 83 milyon

Efsanevi oyun konsolu Wii ile birlikte piyasaya sürülen Wii Sports, beklentilerin de üzerine çıkarak olağanüstü bir başarı elde etti. 83 milyon kopya satan oyun, o dönemler konsolu satın almanın birincil nedeni oldu.

2. Grand Theft Auto V

gta 5 satış

 • Satış Rakamı: 175 milyon

İlk olarak 2013’te Xbox 360 ve PS3 için piyasaya sürülen GTA 5, lansmandan sonraki ilk 24 saatte bir milyon kopya barajını aşmış ve ilerisi için sağlam bir ipucu vermişti. Aradan yaklaşık 10 yıl geçti ve bu sayı durmadan katlanarak 174 milyona ulaştı. Halen Rockstar’ın kasasını doldurmaya devam eden kült klasik, peynir ekmek gibi satması nedeniyle GTA 6‘nın bir türlü çıkamamasına yol açıyor. Zira şirket, sürekli kar eden bir oyunu bırakıp yenisine geçmek istemiyor, ancak önümüzdeki birkaç yıl içinde serinin yeni oyununu görebiliriz.

1. Minecraft

dünya tarihinin en çok satan oyunları

 • Satış Rakamı: 238 milyon

İsveçli küçük bir stüdyo olan Mojang’ın kurulduktan iki sene sonra piyasaya sürdüğü Minecraft, şimdiye kadar 238 milyon kopyadan daha fazla satarak dünya tarihinin en çok satan oyunu oldu. : Java Edition, Bedrock Edition ve Education olmak üzere üç ana platformu bulunan sandbox klasiği, oyuncuların uçsuz bucaksız bir açık dünyada bloklarla çeşitli tasarımlar yapmasını sağlıyor.

İlk sürümden bu yana güncellenmeye devam eden yapım, geliştirici Mojang ile birlikte 2014 yılında 2,5 milyar dolara Microsoft’a satılmıştı. Seriyi aksiyon strateji türüne taşıyan Minecraft Legends, 18 Nisan’da çıkış yapacak. Oyunun nasıl bir başarı yakalayacağını zamanla göreceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.