Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Tüm Zamanların En Çok İndirilen PlayStation Oyunları

Yakın tarihli bir sızıntıyla beraber PlayStation'ın birinci taraf oyunlarının ne kadar indirildiğini ve kazandırdığını görebiliyoruz.

Tüm zamanların en çok indirilen PlayStation oyunlarını merak ettiniz mi? Insomniac Games’in geçen yılki mega sızıntısıyla bağlantılı olan yakın tarihli bir sızıntıda hangi oyunun ne kadar indirildiği ve şirkete ne kadarlık bir gelir sağladığı açığa çıkıyor. Bu detaylara ResetEra‘da yayınlanan belgeler aracılığıyla ulaşıyoruz.

Veriler içerisinde PlayStation Network‘te şimdiye kadar piyasaya sürülen birinci taraf oyunlar bulunuyor ve bu oyunların indirme sayıları ve gelirleri açığa çıkıyor. Bu bilgiler 2023’ün ortasından itibaren geçerli bir şekilde karşımıza geliyor. Yakın zamanda ResetEra‘da yayınlanan belgelerde PSN’nin, hizmetin ilk başladığı zamana kadar uzanan mali performansının perde arkasını derinlemesine inceliyoruz. Geniş bir tablo içerisinde oyunların kaç adet sattığını ve dijital olarak kaç kişinin indirdiğini görebiliyoruz.

PlayStation Oyunları Ne Kadar Kazandırdı?

Belgeleri daha detaylı bir şekilde incelediğimizde 2023 ortası itibarıyla “The Last of Us 2″‘nin 242 milyon dolarlık bir gelir elde ettiğini ve aynı zamanda 6.3 milyonluk gibi muazzam bir dijital indirme sayısına ulaştığını söyleyebiliyoruz. Diğer taraftan “Spider-Man” oyunu 315 milyon dolarlık gelir elde ediyor ve 8.3 milyon indirme ile beraber listede ilk sıralarda yer alıyor.

playstation network numbers scal

Listede aynı zamanda PlayStation Classics oyunlarının da bulunduğu 500’den fazla oyun yer alıyor. Liste içerisinde 60 dolarlık gelir getiren oyunlar bile karşımıza çıkıyor. 10 kez indirilen PS3 Classic İkili Paket – “MediEvil / Siphon Filter” da listedeki yerini alıyor. Belgeler içerisinde 170 milyon indirme ile beraber 4 milyar dolar değerinde bir gelir hesaplanıyor ve ortaya çıkıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.