Tüm Logitech Ürünleri, 2021 Sonuna Kadar Karbon Nötr Olacak

Logitech, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak için tüm ürünlerinin ve operasyonlarının 2021 yılının sonuna kadar karbon nötr olacağını açıkladı.

Teknoloji şirketleri, etkisini giderek artıran iklim değişikliğine yönelik önemli adımlar atmaya devam ediyor. Doğadaki karbon ayak izini azaltma hatta tamamen yok etme taahhüdünde bulunan firmalar arasına Logitech de katıldı.

Merkezi İsviçre’de bulunan Amerikalı şirket, 2030 yılına kadar ise sıfır emisyona ulaşmak amacıyla iklim pozitif bir yaklaşım benimsediğini duyurdu. Paris Anlaşmasını desteklemek için önceki çabalarını hızlandıran Logitech, tüm ürünlerinin ve operasyonlarının bu yılın sonuna kadar karbon nötr olacağını açıkladı.

Logitech, İklim Değişikliği ile Mücadelede ‘Karbon Nötr’ Sözü Verdi

Logitech karbon nötr

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Logitech CEO’su Bracken Darrell “İklim değişikliği, neslimizin en büyük zorluklarından biri. İnsan eylemlerinin neden olduğu net karbon çıktı seviyelerinin azaltılması ne yazık ki yeterince hızlı olmuyor. İklim değişikliğini tersine çevirmek ve daha iyi bir geleceği şekillendirmek için şimdi daha fazlasını yapmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Bu yıl tüm Logitech faaliyetleri ve ürünlerinde karbon nötr olmak için iklim stratejimizi hızlandırıyoruz” diyen Darrell, nihai hedeflerinin 2030 yılına kadar net sıfır emisyona sahip olmak olduğunu söyledi. Ülkelerin Paris Anlaşmasında taahhüt ettiklerinin ötesine geçtiklerini vurgulayan Logitech CEO’su, “Artık daha fazla zaman kaybedemeyeceğimiz için bu taahhüdümüzü 20 yıl öne çekerek hızlandırılmış bir biçimde yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Şirket, Doğadaki Karbon Ayak İzini Tamamen Yok Etmeyi Hedefliyor

Logitech iklim değişikliği

Logitech, bu hedef doğrultusunda enerji yoğun ürünleri en aza indirmeye odaklanan özel programlarla Azaltma – Yenileme – Geri Yükleme stratejisini destekleyen bilime dayalı hedeflerle harekete geçiyor ve şirketin ürün portföyüne, operasyonlarına, tedarik zincirine ve ürün yaşam döngüsü boyunca tüm faaliyetlerine odaklanıyor.

Amerikalı şirket, portföyün tamamında ürün ambalajları üzerinde ayrıntılı karbon etkisi etiketlemesi sağlamayı taahhüt eden ilk tüketici elektroniği şirketi olarak biliniyor. Logitech ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol