Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TRT, Netflix Alternatifi Bir Dijital Yayın Platformu Kuracak

TRT Genel Müdürü tarafından Netflix, Blu TV ve Exxen gibi dizi platformlarına rakip olarak gelecek yeni bir platform duyuruldu.

TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı Netflix alternatifi olacak bir platform üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’nda düzenlenen Stratcom Youth etkinliği bünyesinde konuşma yapan Sobacı, geleneklerimizden uzak kalan ve sıkça gündem olan Netflix gibi platformlara rakip yeni bir alternatif inşa edeceğiz dedi.

Netflix, Blu TV, Exxen ve yakında Türkiye’de yer edinecek olan Disney+ gibi platformların yaygınlaşmasıyla birlikte, büyük kitleler internet dizilerine yönelmeye başladı. Geleneksel medyadan çok dijital medyayı tercih eden genç kesimin bu yönelimi ise TRT’nin gözünden kaçmadı. TRT izle platformundan tüm orijinal dizilere ulaşmak mümkünken, yeni oluşturulacak projenin ne denli farklılaşacağı merak konusu oldu.

Netflix Alternatifi Olacak Platform 2023 Yılında Çıkacak

Netflix

Genel Müdür Mehmet Sobacı, Stratcom Youth Uluslararası Genç İletişimciler Forumu’nda dezenformasyon çağında kamu yayıncılığı konulu bir konuşma gerçekleştirdi. Çağımızın getirisi olan dijital bilgiye sık sık maruz kaldığımızı belirten TRT müdürü, bu bilgiyi almak için de teknolojiye bağımlı olduğumuzu ifade ederek, Türk kültüründen gayrı ülke çıkarlarına aykırı ve uyumsuz içeriğin üretilmesini beklemek yanlıştır diyerek konuşmalarını sürdürdü.

Konuşmanın devamında Mehmet Sobacı, tüm bu yayıncıların karşısında olan kamu yayıncıları olarak üstümüze düşeni yapmalıyız diyerek 2023 yılında Netflix alternatifi bir platform hazırlayacaklarını ekledi. Ayrıca bir gençlik platformu da oluşturacağını söyleyen Sobacı; filmlere, dizilere ve oyunlara daha fazla yatırım yapacağı müjdesini de verdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.