Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Trine 5’in Çıkış Tarihi Açıklandı

Kılıç ve kalkan kullanan, süzülebilen ve suda kayabilen Şövalye Pontius için yeni bir fragman ile oyunun çıkış tarihi açıklandı.

Frozenbyte ve THQ Nordic, Trine 5: A Clockwork Conspiracy’nin 31 Ağustos 2023‘te çıkacağını duyurdu. Aksiyon bulmaca platform serisinin en yeni oyunu olan A Clockwork Conspiracy Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, PC ve Nintendo Switch’e gelecek. Ayrıca Şövalye Pontius’a odaklanan yeni bir fragman da yayınlandı ve savaşçı karakterin yeni özellikleri sergilendi.

Oynanabilir karakterlerden biri olan Pontius, müttefiklerini koruyan ve boş zamanlarında turta yiyen bir öncü olacak. Kılıç ve kalkan kullanacak; ilki engelleri yok etmek, düşmanları öldürmek ve bir platform olarak kullanılacak. İkincisi ise hasarı engelleyebilecek ancak aynı zamanda boşlukları aşmak için bir planör, suyu geçmek için bir sal ve hatta bulmacaları çözmek için ışığı yansıtmak için işlev görecek.

Trine 5 En Az 12 Saat Sürecek

Trine 5'in Çıkış Tarihi Açıklandı

Bir kez daha, oyunda Sihirbaz AmadeusHırsız Zoya ve Şövalye Pontius yer alacak. Oyun, yerel ve çevrimiçi işbirliğinin yanı sıra tek başına da oynanabilecek ve bulmacaların zorluğu oyuncu sayısına göre ayarlanacak. Oyunda 20 seviye yer alacak. Basın bülteninin bize oyunun kaç seviyeye sahip olacağını söylemesi bile hoş bir şekilde nostaljik bir sürpriz oldu.

Olumlu bir şekilde karşılanan iki bölümün ardından seri, üç boyuta geçmek gibi yeni unsurları denemeye başladı. Yeni yön oyuncuların hoşuna gitmedi ve sonuç olarak Trine 3: The Artifacts of Power artık serinin en kötü bölümü olarak kabul edildi. Geliştiriciler neyse ki topluluğun tepkilerini ciddiye alarak Trine 4 ile klasik formüle güçlü bir dönüş yaptı.

Trine 5: A Clockwork Conspiracy, “en az” 12 saatlik oynanış süresi sunacak ve Xbox Series X ile PS5’te 4K/60 FPS’de çalışacak. PC’de ise donanımınızın gücüne bağlı çalışacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.