Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Trendyol’dan Zam Protestoları Hakkında Açıklama

Türkiye'nin en büyük çevrimiçi alışveriş platformlarından Trendyol, bir süredir gündemde olan zam protestosu hakkında resmi bir açıklama yaptı.

Trendyol çalışanları, şirketin vermiş olduğu yüzde 11’lik sabit zammı protesto etmek için bir süredir iş bırakma eylemi gerçekleştiriyordu. Neredeyse her şehirde düzenlenen protestolar, sosyal medyadan büyük bir destek gördü. Bugün öğlen saatlerinde şube temsilcileri ile Trendyol yönetimi arasında Maslak’ta Trendyol Genel Merkez Binası’nda bir görüşme gerçekleşti.

Görüşmenin ardından yapılan açıklamada, yüzde 11’lik zam oranının yüzde 38.8’e çıkarıldığı belirtildi. Trendyol cephesi de konuya ilişkin resmi bir açıklama paylaştı. Basına gönderilen ilgili yazıda şu ifadelere yer verildi:

Trendyol, Yüzde 11’lik Zamdan Geri Adım Attı

trendyol zam protestosu

“Değerli basın mensubu,

Sahibi oldukları ticari işletmeleri aracılığıyla, şirketimizle imzaladıkları taşıma sözleşmeleri kapsamında, kendi işletmelerine ait araçlarla taşıma hizmeti sunan iş ortaklarımızla ilgili oluşan gündeme ilişkin açıklamamız aşağıda yer almaktadır.

Öncelikle şunu ifade etmek isteriz ki, mevcut iş modelimiz doğrultusunda, taşıyıcı iş ortaklarımıza taşıdıkları paket başına ödeme yapılmakta; “iş ortağı destek paketleriyle” de aylık hakedişlerinin belli bir seviyenin üzerinde kalması sağlanmaktadır.

2022 yılı içerisinde, bir taşıyıcı iş ortağının faaliyet gösterdiği süreye bağlı olarak taşıdığı paket sayısına göre toplam hakedişinin aylık en az 12.500 TL+KDV olması, iş ortaklarımızın da beklentilerini karşılar şekilde, garanti altına alınmıştır.

Mevcut iddialarda ise, sadece “iş ortağı destek paketleri”nde geçerli olan hizmet bedeli artış oranı ön plana çıkarılmıştır. Tek başına bu oran üzerinden değerlendirme yapmak eksik ve yanıltıcı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Trendyol tüm iş ortaklarının memnuniyetini her şeyin önüne koyan bir şirkettir. Bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir.

Kamuoyunun bilgi ve takdirlerine saygıyla sunarız”

Trendyol, geçtiğimiz yıl aldığı 1.5 milyar dolarlık yeni yatırımla 10 milyar doların üzerinde değerlemeye ulaşmış ve Türkiye’nin ilk ‘Decacorn’u olarak tarihe geçmişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.