Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Trans Twitch Yayıncısı Keffals Saldırıya Uğradı

Trans bir birey olan Twitch yayıncısı Keffals, kendisi adına atılan sahte mailler yüzünden şiddete uğradı. Yayıncı, bu suçun tamamen transfobi olduğunu belirtti.

Siyasi yorumları ve trans topluluğu savunuculuğuyla tanınan Twitch yayıncısı Keffals, saldırıya uğradı. Kötü niyetli kişilerin Keffals adına başkalarını tehdit eden sahte e-postalar göndermesi üzerine yayıncı, evinde fiziksel şiddete maruz kaldı. Salı günü Keffals, olayı anlatan bir video yayınladı. Videoda, bir internet trolünün onu taklit ettiğini belirten yayıncı; Londra polisi tarafından silah zoruyla tutuklandığını söyledi.

Keffals’ın sorgusu sırasında kendisine gösterilen sahte e-postada: Keffals’ın annesini öldürdüğünü ve başkalarına zarar vermek için yasadışı bir ateşli silahla belediye binasına gitmeyi planladığı yazıyor. Yayıncı, Londra polisi tarafından devam ettirilen bir soruşturmada hâlâ şüpheli durumda olduğunu söyledi. Ayrıca yayıncı, telefonunun poliste olduğunu ve bundan dolayı iki aşamalı doğrulamayı halledemediğini belirtti. Bu da, hesaplarını aktif kullanamadığı anlamına geliyor.

Twitch Yayıncısı Keffals:”Transfobi Suçtur.”

Twitch

Yayıncı salı günü yayınlanan videoda: “Kimlik hırsızlığı bir suçtur. Ve trans bireylere karşı nefret güdüsüyle işlenmiş bir suç. Polis bana yardım etmek yerine beni ve sevdiklerimi korkuttu.” dedi. Evine baskın yapılmasına izin veren arama emrini ve çantalarının görüntülerini de gösterdi. Temmuz ayında Twitch, yayıncıyı yasaklamıştı ancak itiraz sayesinde hesap yeniden aktifleşti.

Nefret ve taciz, Twitch’te uzun süredir devam eden sorunlardan bazıları. 2021 sonbaharında içerik oluşturucuları, yayın platformunun kullanıcıları tarafından yaşadıkları zorbalıklara karşı grev yaptı. Son iki yılda Twitch, nefret dolu saldırıların arkasında olduğu söylenen kişilere karşı yasal işlem başlattı.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.