Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Toy Story 2 Unreal Engine 5’e Aktarıldı: Görüntüler Şahane!

Klasik Toy Story 2 oyunu yeni nesil oyun motoru Unreal Engine 5'e taşındı. Oynanış görüntüleri hayranları bir hayli heyecanlandıracak türden.

Oyuncak Hikayesi’ni hemen hemen hepiniz bilirsiniz. Animasyon serisi ile beraber karşımıza çıkan ve diğer yandan ise oyun sektöründe yer bulan Toy Story, geniş bir hayran kitlesini bünyesinde barındırıyor. Şimdi ise bir mod geliştiricisi serinin çıkış yapmış olan ikinci oyununu yeni nesil bir oyun motoru olan Unreal Engine 5’e aktarıyor. Oynanışı videosunun yayınladığı görüntülere bakacak olursak inanılmaz bir değişimin yaşandığını aktarabiliyoruz.

1999 yılında Activision tarafından oyunculara sunulan Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Rescue piksel görüntüsüyle beraber ön plana çıkıyor. PlayStation, Nintendo 64 ve PC için yayınlanan bu yapım şimdi ise günümüze uyarlanıyor. Açıklanan detaylara göre yaklaşık 200 saatlik bir çalışmanın ardından bu proje önümüze sunuluyor.

Toy Story 2 Yeni Nesil Görüntüye Kavuşuyor

James Bushnall tarafından Unreal Engine 5 oyun motoruna aktarılan Toy Story 2 için biraz daha detaylara girecek olursak, temel oyun mekaniklerinin doğrudan yeni nesil sisteme aktarıldığını söyleyebiliyoruz. Örneğin Buzz karakteri nesnelerin üzerinden zıplayabiliyor, çubuklar üzerinde sallanabiliyor ve bazı nesneleri itebiliyor. Dolayısıyla oyunda yer alan temel mekanikler yeni nesil sistemlerle karşımıza çıkıyor.

Toy Story 2 in Unreal Engine 5 1

Bu detaylar dışında elbette bazı görsel sorunların olduğunu aktarabiliyoruz. Diğer taraftan bazı animasyonların da biraz daha iyileştirmeye ihtiyacı var diyebiliyoruz. Tahmin edilene göre mod geliştiricisi ilerleyen süreçte tüm bu sorunların üstesinden gelecek ve final sürümünde sorunsuz bir şekilde güzel bir deneyimi bizlere sunacak. Hayran uyarlamasının şu an için herhangi bir indirme bağlantısı bulunmuyor. Ayrıca geliştiricinin bu modu bizlere sunup sunmayacağını da bilinmiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.