Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Total War Warhammer 3: Shadow of Change’in Fiyatı Olay Oldu

Total War Warhammer 3 için Shadow of Change yenilenen fiyat politikası, oyuncuları çileden çıkardı.

Sonradan satılan ücretli içerikler, bazı oyuncuların hala sevmediği bir şey olsa da, bugün oyun endüstrisinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Özellikle geliştiriciler, Total War Warhammer 3 için Shadow of Change örneğinde olduğu gibi aşırıya kaçtığı durumlar, tartışmaları iyice körükledi. Peki, DLC tartışması neden yeniden alevlendi?

Creative Assembly, ne yeni bir fraksiyon ekleyen ne de bu eksikliği daha fazla yeni içerikle kapatan bir DLC için Steam’de 25 Dolar (549 TL) istediği için oyuncular çılgına döndü. Şikayetler o kadar yaygındı ki geliştirici, Total War Warhammer 3: Shadow of Change’in fiyatı hakkında bir duyuru yayınladı. Duyurunun içeriği hayranları hiçbir şekilde rahatlatmadı. Aksine, Creative Assembly’nin en büyük hayranları bile stüdyonun yaptıklarına gücendiklerini belirtti.

Total War Warhammer 3’ün Yeni Fiyat Politikası

Total War Warhammer 3

Creative Assembly’nin ürün direktörü Rob Bartholomew tarafından yapılan bir gönderide, “stüdyonun ‘maliyetlerinin’ arttığı ve DLC’nin fiyatındaki artışın bundan kaynaklandığı” belirtildi. Geliştirici, “fiyatı yükseltmek için asla iyi bir zaman” olmasa da, zamların önümüzdeki yıllarda planlanan TW: Warhammer 3 içeriğini desteklemek için bir “iş gerekliliği” olduğunu bile belirtti.

Bununla birlikte, stüdyonun paranın karşılığını iyi korumak için “kendine meydan okuması” gerektiğini ancak buna oyuncuların karar vermesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Gönderiye, oyunun direktörü Rich Aldridge’den bir yorum (içerik SoC ve beraberindeki DLC’den bahseden) dahil edildi ve son olarak Bartholomew, oyunculardan bireysel çalışanlara zorbalık yaparak hayal kırıklıklarını dile getirmemelerini istedi.

Bazı oyuncular stüdyonun mesajını şantaj olarak yorumladı; Hayranlar daha fazla ödeme yapmalı, yoksa Creative Assembly vaat edilen içeriğin tamamını “Total War Warhammer 3’e yayınlamayacak.” olarak algıladı. Bazı hayranlar ise CA’nın başka projelerin geliştirilmesi için daha fazla para toplamak istediğini iddia etti. Bazıları ise Creative Assembly’nin tutumunu Larian Studios’un politikasıyla karşılaştırdı.

Yine de çoğu oyuncu, geliştiricileri mazur görmedi. Baldur’s Gate 3‘ün geliştiricileri ile oyunun erken erişimden ayrılmasından bu yana zaten birkaç düzeltme eki yayınlamış olan ve binden fazla yenilik içeren ilk tam teşekküllü yama yolda olan Baldur’s Gate 3 geliştiricileriyle yapılan karşılaştırmaların devreye girdiği yer de tam olarak burası oldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.