Torchlight III Tam Sürüm İnceleme

Torchlight III Tam Sürüm Çıkışını Gerçekleştirdi. Oyun Nasıl Olmuş ? Almaya Değer Mi ? Hikayesi Nasıl ? Torchlight III'ü Tüm Detaylarıyla İnceledik.

Torchlight, her zaman ne yaptığını bildi ve kendi kimliği vardı. Evet piyasadaki en büyük aksiyon/RPG değil. En acımasız veya olgun ortama sahip değil, en karmaşık kurgusal zemine de sahip değil. Bunun yerine, Echtra oyuncuları bir ortamdan diğerine heyecanlı bir şekilde koşturdu. Neredeyse hiç hikaye veya görev takibi gerektirmeden, canlı bir macera yarattı. Canavarlar bol, sahip olduğunuz güçler gösterişli ve gelişen savaşlar ekranı renkli patlamalar ve gök gürültülü şimşekler ile dolduruyordu. Aksiyonun ve yeteneklerin kusursuz doğası, dikkatinizi çekecek kadar karmaşık. İster tek kişi isterseniz dört kişiye kadar arkadaşlarınızla birlikte yaratık öldürme keyfi.

Torchlight III Hikaye ve Oyun Yapısı

Oyunlarda hikayelere meraklı birisi olarak bile, Torchlight III‘ün hafif hikaye anlatımını resmen kaçarak atladım. Hikaye son oyundan 100 yıl sonra geçiyormuş, evet dikkat ettiğim tek kısım bu oldu. Görsel dünya hikayeden daha sağlam ve klasik fantastik ortamları bir steampunk estetiği ile bizlere sunuyor. Ton ve sanat yönetimi, bazı alanlar çok benzer gelse bile, türün karanlık ve kanlı normlarından biraz ayrılmış. Ayrıca, büyük çevresel nesnelerin manzarayı kapatmasından da sık sık hayal kırıklığına uğradım, bazen gerçekten sinir bozucu oldu.

Bu sıradan oyunda, Echtra’nın derinlik kazandırdığı tek alan, ödüllendirici bir karakter yükseltme sistemi olmuş. Dusk Mage’in karanlık ve aydınlık dengesinden, kelimenin tam anlamıyla bir demiryolu hattı inşa eden ve macera boyunca arkasından bir treni çeken sınırdaki aptal Railmaster’a kadar dört eğlenceli sınıfın her biri cazip bir şeyler sunuyor. Her sınıf, ek bir yetenek ağacı ekleyen özel bir element nesnesi olan bir kalıntı alt sınıfın seçilmesiyle daha da geliştiriliyor. Bu nedenle, Sharpshooter sınıfınız, düşmanlarınızı Coldheart kalıntısı ile dondurmaya veya Flaming Destroyer ile dünyayı ateşe vermeye karar vermenize bağlı olarak oyun oldukça farklı şekillerde oynanıyor.

Torchlight III Tasarım ve Oyun Sistemleri

Seçiminiz ne olursa olsun, yürüyen bir yıkım motoruna dönüşmek yalnızca birkaç seviye almanız yeterli. Giderek artan alan etkili patlamalar ve ezici silah darbelerinde her dakika düzinelerce düşmanı yok etmekten gelen hoş bir haz. Birden çok ayarlanabilir zorluk seviyesi, deneyiminize veya dikkat seviyenize göre verimli bir ölçeklendirme sağlıyor. Daha tehlikeli bir macera isteyen oyuncular kesinlikle bu seçeneğe sahip olsalar da, oyun, karakterinizin hazır olmadığı bir meydan okumaya girmek yerine yüksek hızda hareket ettiğinde daha iyi hissettiriyor. Ne kadar zor yaparsanız yapın, hızlı bir şekilde oyunu oynamak ve bölümleri geçmek kesinlikle daha tatmin edici.

Eşyalarınızı satmak için mutlu bir şekilde yola çıkan evcil hayvanınız sayesinde, envanter yönetimi çocuk oyuncağı ve topladığım birçok silah ve zırh parçasına yansıyan hem kozmetik hem de işlevsel özelliklerin çeşitliliğini beğendim. Özellikle zengin bir öznitelik optimizasyonu sistemi arayan oyuncular hayal kırıklığına uğrayacaktır. Oyundaki çoğu şeyde olduğu gibi, odak noktası, hangi eldivenleri giyeceğiniz konusunda sonu gelmeyen düşünce değil, sizi çabucak mücadeleye geri döndürmek.

Bölümleri tamamladıktan sonra, Echtra ilginizi sürdürmek için bir büyü sistemi, işçiliğe daha fazla odaklanma ve kalenizi daha da özelleştirme yeteneği dahil olmak üzere bir dizi oyun dışı aktivite eklemiş. Sıkışık bir alanda ortaya çıkan Kale Geliştirme Sistemi’ne asla ısınmadım ve yaptığım değişiklikler oyunu tatmin edici olacak kadar nadiren etkiledi.

Torchlight III, dört oyuncuya kadar çevrimiçi işbirliği seçeneklerini destekliyor. Dört arkadaşınız ile birlikte oynadığınız zaman ekrandaki kaosu izlemek gerçekten keyifli fakat bir süre sonra o kadar karmaşık bir hal alıyor ki ne yaptığınızı gerçekten anlamıyorsunuz.

Torchlight III Nasıl Olmuş ? Almaya ve Oynamaya Değer Mi ?

Akıllı sınıf tasarımını kesinlikle beğendim. Torchlight III, sistemlerinde veya oynanışında dikkate değer yenilikler getirmemiş. Sebepsiz yıkım yaratmak genellikle çok eğlenceli. Her zaman toplanacak yeni bir sihirli kılıç, denenecek bir bölüm, keşfedilecek yeni bir karakter sınıfı veya araştırılacak bir zindan var. Torchlight III, özellikle yeni gelenleri veya sadece akşam eğlencelerine çok fazla odaklanmak istemeyen oyuncuları memnun edecek bir aksiyon/RPG oyunu olmuş. Torchlight I, Torchlight II, Grim Dawn, Path Of Exile gibi gerçekten kaliteli yapımları oynamış kişileri tatmin etmeyecek bir oyun olmuş. Açıkcası Torchlight III beni hayal kırıklığına uğrattı. 120TL’lik fiyatını göz önüne alırsam aksiyon/rpg oyunu arıyorum bulamıyorum, birkaç saat girip arkadaşlarımla sebepsizce düşman öldüreyim, hikaye benim için önemli değil diyorsanız Torclight III’e bakabilirsiniz. Fakat Torchlight I gibi bir oyun bekliyorsanız, beklentinizi düşük tutun derim.

 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol