Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix, Tomb Raider Animasyon Dizisinin Yayın Tarihini Açıkladı

Netflix'te yayımlanacak olan Tomb Raider animasyon dizisi The Legend Of Lara Croft'un gösterim tarihi açıklandı.

Tüm zamanların en sevilen video oyunu serilerinden Tomb Raider‘ı bir animasyon dizisi olarak izlememizi sağlayacak olan The Legend Of Lara Croft‘un yayın tarihi nihayet belli oldu. Netflix tarafından yapılan açıklamada heyecanla beklenen uyarlamanın 10 Ekim’de izleyicilerle buluşacağı belirtildi.

Korkusuz arkeoloğumuzu, 42 yaşındaki İngiliz aktris Hayley Atwell canlandırıyor. Diğer oyuncular arasında Allen Maldonado ve oyun serisindeki Jonah Maiava rolüne yeniden hayat verecek olan Earl Baylon yer alıyor. Square Enix imzalı Survivor oyun üçlemesindeki (Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider ve Shadow of the Tomb Raider) olayların ardından geçen dizinin konusu şöyle:

Tomb Raider Animasyon Dizisinin Konusu

“Lara Croft giderek daha tehlikeli maceralara atılmak için arkadaşlarını terk etmiştir. Fakat tehlikeli ve güçlü bir Çin eseri, Croft Malikanesi’nden esrarengiz bir kişisel bağlantısı olan bir hırsız tarafından çalınınca eve dönmek zorunda kalır. Cesur arayışı onu dünya çapında bir maceraya ve unutulmuş mezarların derinliklerine götürecek, burada gerçek benliğiyle yüzleşmek ve ne tür bir kahraman olmak istediğine karar vermek zorunda kalacaktır”

netflix tomb raider animasyon dizisi

Tomb Raider animasyon dizisi The Legend of Lara Croft, The Witcher: Blood Origin’in yazarı Tasha Huo tarafından kaleme alındı. Yürütücü yapımcılar arasında da yer alan Huo’ya Dmitri M. Johnson, Timothy I. Stevenson, Jacob Robinson, Dallas Dickinson, Noah Hughes, Howard Bliss ve Jen Chambers eşlik ediyor. Projenin prodüksiyonunu ise Legendary Television üstleniyor.

Orijinal Tomb Raider video oyunu, 1996 yılında geliştiriciler Core Design ve Aspyr tarafından Sega Satrun konsolunda piyasaya sürüldü. 1997 yılına kadar 2,5 milyondan fazla satan oyun, ticari açıdan büyük bir başarı sağladı. 2024 yılı itibarıyla toplamda 20 Tomb Raider oyunu piyasaya sürüldü ve yapım aşamasındaki projelerle birlikte bu sayı gelecek yıllarda daha da artacak.

Tomb Raider The Legend Of Lara Croft 10 Ekim’de Geliyor

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.