Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Tomb Raider 2 Filmini Bekleyenlere Kötü Haber

Başrolünde Alicia Vikander'ın olduğu Tomb Raider film serisi iptal edildi. Aktarılan bilgilere göre ikonik video oyunun film hakları için çok sayıda stüdyo yarışıyor.

Oscar ödüllü oyuncu Alicia Vikander‘ı Lara Croft olarak izlediğimiz Tomb Raider filmi devam etmeyecek. 2018 yılında vizyona giren video oyunu uyarlaması, dünya genelinde 274 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti. İkinci filmin yönetmeni Ben Wheatley’nin görevinden ayrılmasının ardından koltuğu Misha Green devraldı. The Wrap’a göre Mayıs 2022’den önce Tomb Raider film haklarını yenilemesi gereken MGM, bunu yapmadığı için lisansı kaybetti. Tomb Raider 2’nin iptal edilmesiyle birlikte Vikander’lı film serisi de resmen son bulmuş oldu.

Aynı haberde çok sayıda film stüdyosunun popüler franchise için ihale savaşına girmeye hazır olduğu ve “tam bir yeniden başlatma” planlandığı da bildiriliyor. Macerasına 1996 yılında PlayStation’da başlayan efsanevi video oyunu, 2001’de Angelina Jolie’nin Lara Croft olarak oynadığı film uyarlamasında beyaz perdeye taşındı. 2003’te vizyona giren The Cradle of Life adlı devam filmi ile seri son buldu.

Tomb Raider 2 Filmi Çıkmayacak

Tomb Raider 2

15 yıl aradan sonra 2018’de Alicia Vikander ile bir kez daha sinemada boy gösteren Tom Raider, şimdi başka bir stüdyonun elinde ve farklı bir oyuncu kadrosu ile yeniden geliştirilecek. Hollywood stüdyoları, son dönemde video oyunu uyarlamalarına büyük bir ilgi gösteriyor. Tom Holland’ın oynadığı Uncharted ve Sonic the Hedgehog 2, dünya çapında 400 milyon doların üzerinde gişe hasılat elde etti. Başrolünde Hayley Atwell’in yer aldığı ayrı bir Netflix Tomb Raider animasyonu ise hala yapım aşamasında.

Tom Raider, yalnızca sinemada değil, oyun tarafında da farklı bir yöne gitmeye hazırlanıyor. Daha önce bildirdiğimiz gibi Embracer Group kısa süre önce, Crystal Dynamics, Eidos-Montreal ve Square Enix Montreal dahil olmak üzere birçok büyük stüdyoyu 300 milyon dolara satın aldı. Anlaşmanın ardından Tomb Raider, Deus Ex ve Thief gibi ikonik seriler Embracer çatısı altına geçti.

Tomb Raider 2’nin çıkmayacak olması sizi üzdü mü? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. uğur

    Alicia’sız olamaz ya, o kadar üzgünüm ki :(((

    0
    0
    Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.