TOGG Batarya Üretimi İçin Yeni Girişim: SIRO Temiz Enerji Çözümleri

TOGG, ülkemizdeki enerji sistemleri verimliliğini fazlasıyla artıracak olan SIRO Temiz Enerji Çözümleri isimli girişimin kurulduğunu duyurdu.

Yerli elektrikli otomobilimiz TOGG batarya üretimi için kullanılacak olan SIRO Temiz Enerji Çözümleri, yerli otomobilin modüllerini ve paketlerini üretecek. Bu bilgi, TOGG’un resmi Twitter hesabından paylaşıldı.

TOGG‘un resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre TOGG batarya üretimi sağlayacak olan SIRO Silk Road Temiz Enerji Çözümleri San. ve Tic. AŞ, ülkemizdeki temiz enerji verimliliğine ve dönüşüme büyük katkı sağlayacak.

Yukarıda sözünü ettiğimiz paylaşımda “Mobilite ekosisteminin ülkemizdeki teknolojik dönüşümüne katkı sağlayacak stratejik bir gelişmeye daha imza attık ve SIRO Silk Road Temiz Enerji Çözümleri San. ve Tic. AŞ’yi kurduk.” ifadelerine yer verildi. Ayrıca yapılan paylaşımda, TOGG’un yeni görüntülerini ve teknik verilerini içeren bir video da paylaşıldı.

TOGG Batarya Üretimi

TOGG Batarya Üretimi: SIRO Silk Road Temiz Enerji Çözümleri

Elektrikli otomobiller ile karşımıza çıkacak olan TOGG fabrikasının 2022’de üretime hazır olacağını ifadeleri kullanılmıştı. Bu ifadeyi göz önünde bulundurarak araçları yollarda görmeye az bir zaman kaldığını söyleyebiliriz.

Bugün ise TOGG, elektrikli araçlar söz konusu olduğunda çok önemli olan enerji verimliliği alanında büyük bir adım attı. Bu girişim ile TOGG batarya üretimi yapılacak. Bataryaların modülleri ile paketlerinin üretimi sağlanacak ve bu bağlamda Türkiye’nin enerji konusunda dışa bağımlılığı azalacak.

Bu girişim, 20 Ekim 2020 tarihinde merkezi ABD olan Farasis şirketi ile kurulan ortaklığın bir meyvesi olarak doğdu. TOGG, Farasis ortaklığıyla SIRO Silk Road Temiz Enerji Çözümleri San. ve Tic. A.Ş.’yi kurdu.

SIRO Silk Road Temiz Enerji Çözümleri, TOGG’un batarya modüllerinin ve paketlerinin üretimini gerçekleştirecek. Bunun yanı sıra şirket ülkemizde enerji çözümleri üretecek ve Türkiye’de enerji verimliliği konusunda dışa bağımlılığı azaltacak.

TOGG batarya üretimi konusunun haricinde artık ülkemizde temiz ve verimli enerji sektörü hızlanmış olacak ve dışa bağımlılık azalacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol