Timberborn, Steam’de Başarılı Bir Çıkış Yaptı

Kunduzların başrol oynadığı orijinal şehir kurma oyunu, Steam'de başarılı bir lansman kaydetti.

Mechanistry, Timberborn‘un Steam‘de erken erişimde başarılı olan lansmanını kutladı. İşçiler olarak kunduzlarla şehir kurma simülatörü oyunculara hitap etti ve çok iyi yorumlar topladı. Şu anda kullanıcı incelemelerinin yüzde 93’ü olumlu. Erken erişimde henüz piyasaya sürülen bağımsız bir yapım için bu çok iyi bir sonuç.

Yorumların yazarları, oyunun incelik düzeyine ve önemli hataların olmamasına övgüde bulunarak, oynanışı Banished ile karşılaştırdı. Oyun şu anda Steam‘in küresel en çok satanlar listesinin üstlerinde yer almayı başardı.

Timberborn

Timberborn Nasıl Oyun?

Oyun, insanlıktan kurtulan ve kalmaya niyetli bir kunduz kolonisi inşa etmek ve yönetmekle ilgili. Koloniyi genişletmek için kaynakların ve alanın doğru yönetimi ve su sulama sisteminin değiştirilmesi başarının anahtarı. Kunduzlar kanal kazmalı, barajlar inşa etmeli ve hatta nehir yataklarını yönlendirirken patlayıcı kullanmalı. Kemirgenlerin ayrıca yeterli yiyecek ve eğlenceye sahip olmaları gerek. Geliştirici ekip, oyuncuların kolonizasyon için yeni yerler oluşturabileceği ve başkalarıyla paylaşabileceği bir harita editörü de hazırladı.

Yayınlandığı gün Timberborn, Twitch’te 14 binden fazla kişi tarafından izlendi ve 3849 tarafından oynandı. Bugün ise sırasıyla 3 bin civarında izleyici ve bin oyuncu oyunu takip etti. Polonya yapımının daha fazla güncellemeyle hayranlar kazanıp kazanmayacağını ve popülerliğini sürdürüp sürdürmeyeceğini zaman gösterecek.

Oldukça orijinal bir konsept ile türün hayranlarının ilgisini çeken oyun hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol