Tim Sweeney’e Göre Epic Games Store’un Ücretsiz Oyunları Game Pass’a Benzer Şekilde Hediye Sonrasında Daha İyi Satıyor

Epic Games'in kurucusu Tim Sweeney açıklamalarda bulundu.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Epic Games’in kurucusu Tim Sweeney’e göre, Epic Game Store’un ücretsiz oyun dağıtımı sonrası, oyun satışları üzerinde güçlü bir etkisi olduğunu söylüyor. Bildiğiniz gibi, Epic Games başından beri birçok ücretsiz oyun veriyor ve bu uzun vadede oyun geliştiricilere gerçekten yardımcı oldu.

Bir oyun mağazada “ücretsiz” olarak verildikten sonra, oyun geliştiricileri bu ücretsiz oyunların “satışlarında” bir artış görüyor. Muazzam farkındalık, oyun satışlarını artırmaktır. Mağazadaki herhangi bir ücretsiz oyun veya türü seçme konusunda oyunculara “seçim” vermek, onlara gerçekten “ilgi” getirdi ve bu platformun genel satışlarına atfedildi.

Epic’in patronu Tim Sweeney’e göre, bir bütün olarak ücretsiz oyunlar vermek hem oyun geliştiricileri hem de Epic için büyük fayda sağladı. Epic Games, sürdürmüş olduğu bu politika ile birlikte toplam’da 85 milyon kullanıcı sayısına ulaştı ve oyun geliştiricileri bu kullanıcılardan faydalanıyor.

Tim Sweeney Gamespot’a vermiş olduğu bir röportaj’da “İnsanlar Epic Games Store üzerinde birçok harika oyun keşfettiler. Bu oyun geliştiricileri için bir avantaj oldu. Oyunlarını mağazada ücretsiz olarak başlatan çoğu geliştirici, artan farkındalık nedeniyle Epic Games Store’da yayınlandıktan sonra Steam ve konsol platformlarındaki satışlarının gerçekten arttığını farkettiklerini” söyledi.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol