Tim Sweeney: Tencent Epic Games’in Kullanıcı Verilerine Erişemez

Tencent ile ilgili endişelere Epic Games CEO'sundan açıklama geldi.

Bilindiği gibi Epic Games’in hisselerinin neredeyse Çinli oyun devi Tencent’a ait. Tencent’ın da verileri daima Çin hükümetiyle paylaştığı bilinen bir gerçek. Durum böyle olunca bazı kullanıcılar da gizliliklerinden endişe eder hâle geldi. Şimdi ise Epic Games CEO’su Tim Sweeney’den konuya ilişkin açıklamalar geldi.

Twitter üzerinden gelen kullanıcı sorularına yanıt veren Tim Sweeney, hem veri meselesine değindi, hem de Epic Store’a gelecekte eklenecek özel oyunlar hakkında konuştu.

Tm Sweeney’e göre Tencent hiçbir şekilde müşteri verlerine erişemiyor. Epic Games ile Tencent arasındaki paylaşım sadece finansal verileri kapsıyor. Bu yüzden de Çinli oyun devi, sadece bir yatırımcı konumunda ve Epic Games’in ancak finansal verilerine erişebiliyor. Bu tip finansal veriler de zaten kamuya açık şekilde paylaşılıyor.

Diğer yandan Sweeney Epic Games’de hiçbir güvenlik açığının olmadığını iddia etti. Buna rağmen 2019’un başında ciddi söylentiler ortaya atılmıştı ve Epic Store’da güvenlik açıkları yaşandığı söylenmişti. Sweeney, Epic Games giriş verilerinin hiçbir şekilde sızdırılmadığını, hackerların bunlara ulaşamadığını belirtti.

Son olarak Epic CEO’su mağaza çalışmalarına devam ettiklerini, yeni ücretsiz oyunlar ile exclusive oyunların gelmeye devam edeceğini söyledi.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol