Tim Cook: “iPhone X, gelecek 10 yılın akıllı telefonlarına yön verecek”

Apple, San Francisco'da düzenlenen Apple Park'ta yeni amiral gemisi olan iPhone 10'u tanıttı. Tanıtımın ardından Tim Cook; “iPhone X, gelecek 10 yılın akıllı telefonlarına yön verecek” diye belirtti.

Apple, San Francisco’da düzenlediği Eylül ayı etkinliğinde yeni amiral gemilerinden biri olan iPhone X’i tanıttı. Yaklaşık bir saat süren sunumda Apple yeni ürünlerinin tamamını tanıttı. Sunum boyunca en çok ilgiyi çeken ürün tartışmasız iPhone 10(X) oldu.

Tim Cook “iPhone X gelecek 10 yılın akıllı telefonlarına yön verecek 1

Apple’ın Ceo’su Tim Cook yapılan Eylül ayı etkinliğinden sonra açıklamalarda bulundu. Tim Cook; “iPhone X, gelecek 10 yılın akıllı telefonlarına yön verecek” diye belirtti.

Bundan tam 10 yıl önce iPhone, Steve Jops ile dünyaya merhaba dedi. Yaklaşık iki gün önce iPhone’un 10.yılı nedeniyle San Francisco’da yeni Apple Park’ta milyonlarca teknoloji tutkunu yeni Apple ürünleri ile tanıştı. iPhone 10 yıldır amiral gemilerinde standart olarak ekranın en altında yer alan bir Home tuşu kullanıyordu. Yeni tanıtılan iPhone 10, gelen tasarımı ile birlikte bazı yeniliklere de gitti. Yıllardır Home tuşu kullanan iPhone, iPhone X de bu düşüncenin dışına çıktı ve Home tuşunu kaldırdı. Kablosuz şarj imkanı bulunan iPhone 10’nun arka kapağı plastik ve camdan oluşan bir yüzeye sahip.

Tim Cook “iPhone X gelecek 10 yılın akıllı telefonlarına yön verecek 2

OLED teknolojisi olarak adlandırılan yeni sistemi Apple ilk kez iPhone X’de kullanmaya başladı. Oldukça üst düzey bir teknolojiye sahip olan iPhone 10, yüz tanıma özelliği ile kullanıcılarına keyifli anlar da yaşatacak. Face ID diye tabir edilen özelliği ile cihaz içerisinde yer alan emojiler, kamera sayesinde sizin yüz hareketlerinize göre tepkiler vermektedir. Kamerasında bulunan optik imajlar ile çekilen resimler daha net ve kusursuz bir hal alıyor.

3 Kasımda piyasaya çıkacak olan iPhone 10, 27 Ekim’de de sipariş edilebilecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol