Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TikTok Reklamsız Abonelik Üzerinde Çalışıyor

TikTok reklamsız abonelik planı üzerinde çalışmalara başladı. Yeni abonelik katmanının test sürecindeki fiyatı da ortaya çıktı.

TikTok, reklamsız bir abonelik modeliyle uygulamayı daha karlı hale getirmenin yeni yollarını arıyor olabilir. Bu sosyal medya platformları için yeni bir durum değil. Snapchat’in Snapchat Plus isimli katmanını ve X’in (resmi olarak Twitter olarak biliniyordu) Premium abonelik katmanı seçeneklerini tanıttığını gördük. Yine YouTube Premium ve Meta Verified gibi hizmetleri de unutmamak gerek.

Platformun abonelik planlarına dair ipuçları ilk olarak Android Authority tarafından fark edildi. Rapora göre uygulamanın en son sürümü, kısa biçimli video uygulamasının kullanıcıları için reklamsız bir aylık abonelik planını test ettiğini gösteren yeni kod dizileriyle yüklü olarak geldi. Android Authority, kullanıcılara iki farklı plan seçeneği sunan bir ekranı ortaya çıkardı.

TikTok Reklamsız Abonelik Fiyatı

TikTok Reklamsız Abonelik Üzerinde Çalışıyor

Bu planların ilki ücretsiz kalacak ve etkinliğinize göre kişiselleştirilmiş reklamlar içerecek standart seçenek ve ayrıca ayda 4,99 dolara mal olacak “Reklamsız” seçeneği olacak. Şu an itibariyle şirketten resmi bir açıklama gelmedi. Dolayısıyla, şu anda yalnızca sınırlı sayıda kullanıcıya açık olduğundan bunun yalnızca yürütülen bir test olduğunu varsaymak yanlış olmaz.

TikTok, bu planı yakında duyurabilir ve eğer bunu yaparsa, geri bildirimlere göre 4,99 dolarlık fiyat etiketini de değiştirebilir. Şirketin etkileşimi ve geliri artırma çabası yeni bir şey değil ancak bu sürecin biraz hız kazandığı görülüyor. Bu yılın başlarında platform; kullanıcılar, içerik oluşturucular ve işletmeler için birçok özellik sunan pazar yeri TikTok Shop‘u tanıttı.

Bu özelliklerden biri, içerik oluşturucuların ve işletmelerin bağlı kuruluş videolarını doğrudan kullanıcıların akışlarına bırakma seçeneğiydi. Bu, yeni reklamsız katmanın yalnızca platform tarafından sunulan reklamları kaldırabileceği ve etkileyicilerden veya onların pazarlama kampanyalarından gelen reklamları kaldıramayacağı anlamına geliyor.

Belki artık hepimiz “Bu uygulama nasıl hala ücretsiz?” diye sormayı bırakabiliriz. çünkü bu gidişle hiçbir sosyal medya uygulaması bir daha tamamen ücretsiz olmayacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.