TikTok Creator Marketplace Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

Dünya genelinde gençler arasında en popüler uygulamalardan birisi olan TikTok, önemli bir özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu.

Sosyal medya platformları arasında popüler olmayı başaran TikTok, ülkemizde de bir hayli popüler. TikTok, Türkiye için önemli bir adım atarak, TikTok Creator Marketplace’i kullanıma sundu.

TikTok tarafından yapılan resmi açıklama ile birlikte markalar ve içerik üreticilerin etkileşim içine girebileceği TikTok Creator Marketplace Türkiye’de kullanıma açıldı. Marka ve ajanların, içerik üreticileri ile iletişim kurmasını kolaylaştıran bu özellikle birlikte iki tarafta daha iyi içeriklerin ortaya çıkmasına yardım edecek.

TikTok Creator Marketplace Türkiye’de Kullanıcılara Açıldı

Açıklamaya göre kullanıcı katılımını arttıracak kampanyalar, TikTok’un dinamiklerine uygun şekilde oluşturulan reklamlar SparkAds gibi yerel reklamcılık biçimleri ile birlikte markalar için TikTok bir pazarlama alanı olarak kullanılabilecek.

TikTok Creator Marketplace Türkiye

Türkiye’de kullanıma sunulan Creator Marketplace ile birkikte markalar kendileri için en uygun içerikleri için içerik üreticilerinin kapısını çalabilecek ve bu konuda derin bir iletişim gerçekleştirebilecek.

Konu hakkında açıklama yapan TikTok Ortadoğu, Afrika, Türkiye, Pakistan Gelişen Pazarlar ve Küresel İş Çözümleri Başkanı Scott Thwaites; “TikTok topluluğumuzu, markaları ve içerik üreticilerini desteklemek için; onlara değer katmak adına her zaman yeni yollar deniyoruz.

tiktok creator marketplace turkiyede kullanima sunuldu 3

Markalar kaliteli ve amaçlarına uygun içerik oluşturmak adına çeşitli analizleri yakından takip etmeye başladı. TikTok olarak bizler burada içerik üreticileri ve markalar arasında bir köprü oluşturmayı, taraflar için daha yaratıcı fırsatlar oluşturacağına inanıyoruz.

TikTok platformu gerçekleri yansıttığı için kullanıcılar tarafından seviliyor. Biz de kullanıcıların kullanıcıların ve içerik üreticilerinin kendilerini ifade edebileceği en iyi içerikleri oluşturmasına imkan tanıyoruz.” sözlerine yer verdi. TikTok Creator Marketplace Türkiye’de tüm kullanıcılara açılması biraz zaman alacaktır. Eğer ki bir TikTok içerik üreticisiyseniz uygulamayı güncellemenizde yarar var.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol