Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TikTok, 2 Milyar Dolarlık İçerik Oluşturucu Fonunu Sonlandırdı

TikTok, içerik üreticilere 2 milyar dolar para kazandıran İçerik Oluşturucu Fonu'nu sonlandırdığını duyurdu.

TikTok, platformda video üreten kişilerin para kazanmasını sağlayacak olan İçerik Oluşturucu Fonu‘nu birkaç yıl önce başlattı. Henüz birkaç yılını dolduran bu fon, 16 Aralık 2023 itibarıyla ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya’da kullanımdan kaldırılacak. Bu fon ile para kazanan içerik üreticileri, yeni para kazanma yöntemi olan Yaratıcılık Programı’na kayıt olabilecek.

Yaratıcılık Programı, gerekli minimum video uzunluğunun en az bir dakika olduğu daha uzun içerikleri zorunlu kılacak. Şirket, yeni sistemle platformda “mümkün olan en iyi deneyimi” yaratmak istediğini ve uzun videolar sayesinde daha fazla reklam satın alarak hem kendilerinin hem de içerik üreticilerinin daha fazla kazanabileceğini vurguladı. Bu sayede şirket, İçerik Oluşturucu Fonu’nda kazanılan paranın 20 katına kadar ödeme yapabilecek.

TikTok Artık “Yaratıcılık Programı” ile Para Kazandıracak

TikTok Artık "Yaratıcılık Programı" ile Para Kazandıracak

TikTok, “Yaratıcılık Fonu’ndan edinilen bilgilere ve geri bildirimlere dayanarak Yaratıcılık Programını geliştirdik ve yeni özellikleri keşfederken ve mevcut özellikleri geliştirirken platformumuzun deneyimini daha da zenginleştirirken topluluğumuzu dinlemeye ve öğrenmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullanarak yeni bir programa geçiş yaptıklarını herkese duyurdu.

İçerik Oluşturucu Fonu, şimdilik İspanya ve İtalya’daki kullanıcıların kullanımına sunulmaya devam edecek. Bu fon, saydığımız ülkeler haricinde zaten bulunmuyordu. Türkiye’deki içerik üreticileri için bir şey değişmedi. Yine de bu fon, 2 milyar doların üzerinde bir ücret ile yüz binlerce içerik üreticisine gelir kapısı sağlıyordu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.