Thronebreaker: The Witcher Tales Beklendiği Kadar Satamadı

Oyunun satışları CD Projekt Red'i tatmin etmedi!

İncelemesini de yayınladığımız ve oldukça beğendiğimiz RPG – kart oyunu Thronebreaker: The Witcher Tales, yapımcı firma CD Projekt Red’in beklentilerini karşılayamadı. Ön siparişleri 50,00 TL ile açılan oyunun fiyatı sonrasında 159,00 TL’ye yükselmişti ve bu da tepki çekmişti.

CD Projekt Red’in CEO’su Adam Kicinski dün finans toplantısına katıldı ve Thronebreaker: The Witcher Tales’in kendi toplulukları tarafından ilgi gördüğünü, bu sebeple beklentilerinin arttığını dile getirdi. Kicinski ‘Maalesef bu beklentiler karşılanamadı. Yine de iyimser kalmaya devam ediyoruz. Thronebreaker çıkış döneminde anlık beklentilerimizi karşılayamasa da, ilerleyen yıllarda satış yapmaya devam edecektir diye ümit ediyoruz’ şeklinde konuştu.

Aslında bu durum bazı şeyleri de kanıtlıyor. Oyun önce GOG’a özel olarak çıkmıştı fakat sonrasında Steam üzerinde de yayınlanmıştı. CD Projekt Red Thronebreaker: The Witcher Tales’i sadece kendi mağazası GOG’da satmayı planlasa da, muhtemelen düşük satış rakamları buna engel oldu.

Kicinski de GOG’un kendileri için öncelikli platform olduğunu, oyunlarını ilk olarak burada sunmak istediklerini ifade etti. Buna rağmen GOG’un ulaşabildiği kitlenin Steam’e oranla çok daha ufak olduğunu da kabullendi.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol