Thermaltake Premium X1 RGB Oyuncu Klavyesi İncelemesi

Yeni oyuncu klavyesi Thermaltake Premium X1 RGB çıktı.

Yeni çıkış yapan Thermaltake Premium X1 RGB, görsellik ve ışık efektleri konusunda hiç de ‘utangaç’ olmayan bir oyuncu klavyesi. Çeşitli donanımları parlak ve renkli ışıklandırmalarla bir araya getiren klavye yurt dışında 110 dolar fiyat etiketiyle satışa çıktı. Peki Thermaltake Premium X1 RGB’in göze hoş gözüken ışıklar dışında ne gibi özellikleri var?

Thermaltake Premium X1 RGB İncelemesi

Kutudan çıkar çıkmaz Thermaltake Premium X1 RGB oldukça sağlam bir klavye izlenimi veriyor. Ağırlığı ve siyah mat kaplamasıyla bunu kolaylıkla hissettiriyor. Örgülü tek bir kablosu var ve böylece kablolu USB bağlantısına ekstra koruma sağlıyor. Aynı zamanda ‘oyuncu estetiğini’ de düşünüyor. Açıkçası ağır bir klavye olmasına rağmen Cherry MX tuşları yazarken hiç de öyle hissettirmiyor ve yorulmuyorsunuz.

Kullanmaya başladığınızda Thermaltake Premium X1 RGB’deki tipik mekanik tuşları hissediyorsunuz. Cherry MX Silver tuş takımı kullanılırken, gerçekten çok başarılılar ve yanıt süreleri çok hızlı. Aynı zamanda en ufak dokunuşlarda bile tepki veriyor.

Thermaltake Premium X1 RGB’yi aynı zamanda Cherry MX Blue tuşlarla alma imkanı da sunulmuş fakat aşırı hızlı geri dönüş isteyenler ve rekabetçi olarak oyun oynayanlar için 20 dolar ekstra fiyatla Silver tuşlar daha mantıklı diyebilirim. Silver tuş takımı, standart Cherry MX tuşlarına göre yüzde 40 daha hızlı.

Klavyenin sağ üstünde medya tuşları bulunuyor. Bunların arasında ses tuşları, mute tuşu ve diğer standart multimedya tuşları bulunuyor. Yerleşim şekilleri Corsair K70 Rapidfire ile tamamen aynı. Açıkçası hem şık, hem de rahat bir tasarıma sahip fakat bu yönüyle Thermaltake Premium X1 RGB kendi açısından bir orijinallik sunmuyor. Fakat yeni bir özellik olarak USB 2.0 portu ve ses girişi klavyenin arkasında gizli şekilde duruyor. Böylece işiniz biraz daha kolaylaşıyor.

Thermaltake Premium X1 RGB Özellikleri

Thermaltake Premium X1 RGB modelinin asıl öne çıkan noktası ise tabii ki ışık efektleri. Arka ışıkları çok çeşitli şekillerde kişiselleştirebilir, efektleri, renkleri ve hatta hızlarını kendiniz seçebilirsiniz.

Klavyede 16.8 milyon RGB renk 12 ışıklandırma efektiyle kullanılırken, FPS, MMO, MOBA ve RTS oyunlarına özel, önceden tasarlanmış şablonlar da bulunuyor.

Klavyenin bir diğer güzel yönü ise sizinle konuşabilmesi! TT Premium X1’de Amazon Alexa Voice desteği bulunuyor ve ‘Alexa, tell Thermaltake’ dediğinizde klavye size ışıklarıyla yanıt veriyor. Fakat ışıklarla toplam ne kadar yanıt verebildiği konusunda emin değilim. Aynı zamanda Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Thermaltake Premium X1 RGB, renkli ve bol özellikli klavyeleri seven oyuncular için ideal. ‘Disko estetiğinin’ yanı sıra oldukça sağlam, şık ve basit tasarımlı bir klavye. Üstelik Cherry MX Silver tuşlarıyla son derece hafif ve adeta tüy gibi!

Artıları:

  • Sağlam malzeme kalitesi

  • Cherry MX Silver tuşları

  • Sunduğu görsel şölen

  • Hem şık, hem basit tasarımı

Eksileri:

  • Yüksek fiyatı

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>