Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Twisted Metal Dizisi Zombieland’dan İlham Alacak

Kıyamet sonrası dönemde hala eğlenebileceğiniz ortaya çıktı. Twisted Metal dizisi, Zombieland kadar eğlenceli ve gülünç bir yapım olacak.

The Twisted Metal genellikle oldukça ‘karanlık’ temalarıyla öne çıkan bir yapım. Yaşayan herkese karşı bir kan davasıyla dondurma kamyonu kullanan cani psikopat palyaçonun dışında, ölülerle iletişim kurmak isteyen mistikler, unutulmuş geçmişlerini arayan unutkanlar ve intikam peşinde koşan eski polis memurları olan oyun cidden iç karartıcı.

Bunların hepsi, bir sürü kargaşa ve katliamın olduğu bir araç savaşı mekaniği ile popüler oyunda bir araya gelmişti. Oyundan uyarlanan dizi ise biraz farklı olacak. PlayStation Studios’un kıdemli yapımcısı Carter Swan, IGN ile yaptığı bir röportajda, yazar Paul Wernick ve Rhett Reese’in çağdaş bir klasikten bir sayfa alarak gösteriyi ortamın gülünçlüğüne odaklanacak bir yapım olarak tanımladı.

The Twisted Metal’in Çekimleri Tamamlandı

The Twisted Metal

Carter Swan, “Gösterinin yaratıcıları Paul Wernick ve Rhett Reese, Rhett oyunun BÜYÜK, büyük bir hayranı. Yani, gerçekten yaptıkları şeylerden çok keyif alıyorlar. Bu şiddetli, saçma şeyleri bir şekilde alıp eğlenceli hale getirebiliyorlar. Zombieland’ı örnek gösterebilirim. O filmde neler olup bittiğine bakıyoruz ve biz ne yapabiliriz diye düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Oyunda olduğu gibi arabalar ve araba savaşları yine The Twisted Metal dizisinin merkezinde olacak olsa da, diziden büyük bir Mad Max tarzı battle royale deneyimi beklememeniz gerek.

Swan, “Hepimiz 1. Sezonda bir battle royale olması gerektiğini düşündük. Eğlenceli ama karakterleri tanımak zor ve tek bir yere bağlıysanız dünyanın hikayesini öğrenmek de zor olacaktı. Thunderdome, [Mad Max] serisinin neler olup bittiğini tam olarak belirledikten sonraki üçüncü filmi. Yani bu dünyayı, bu karakterleri inşa etmek için zaman ayırmak istiyorsunuz.” dedi.

The Twisted Metal‘in oyuncu kadrosu, AEW güreşçisi Samoa Joe tarafından canlandırılan ve Will Arnett tarafından seslendirilen ikonik Sweet Tooth‘u içerecek. Kaptan Amerika ve Altered Carbon aktörü Anthony Mackie, unutkan teslimatçı John Doe’yu, Neve Campbell ise gizemli Raven’ı oynacak. Stephanie Beatriz, Quiet olarak ve Thomas Haden Church’e Ajan Stone olarak dizide yer alacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.