Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Stanley Parable: Ultra Deluxe Çıkış Tarihi Belli Oldu

Akıllara durgunluk veren yürüme simülasyonu The Stanley Parable'ın Ultra Deluxe Sürümü'nün çıkış tarihi belli oldu.

Oyunların meta hikaye konularını kara komedi ile yeniden tanımlayan bir çevresel anlatı oyunu olan The Stanley Parable, 2013’te piyasaya sürüldü ve beklenmedik bir başarı yakaladı. Sekiz yıl sonra, Galactic Café’nin oyunun yeniden düzenlenmiş bir versiyonun ertelediği raporlarının ardından kesin çıkış tarihi onaylandı.

Stanley Parable, 427 numaralı isimsiz bir çalışanın bir ofis çalışma alanını keşfetmesiyle ilgili gibi görünüyor ancak ilerledikçe, diğer yürüme simülasyonlarının yanı sıra mantıklı çoklu sonlara sahip, etkileşimli bir ortam olarak oyunların doğası hakkında alışılmadık bir hikaye anlatıyor. Ultra Deluxe Edition, geliştiriciler tarafından vaat edildiği gibi, temel oyuna “önemli bir genişleme” sunacak.

The Stanley Parable: Ultra Deluxe Çıkış Tarihi

The Stanley Parable
The Stanley Parable 27 Nisan’da satışa sunulacak.

The Stanley Parable ilk yayınlandığında, durumunu görmezden gelmek zordu. Oyunun parlamasının en büyük etkeni, içerik üreticilerinin YouTube’da bu oyunu deli gibi oynamasıydı. Oyundaki çeşitli çoklu sonları izleyen birçok kişi oyunu kendisi deneyimlemek için satın aldı ve oyun bir anda hit oldu. Çalışan 427’nin hikayesine uygun olarak 27 Nisan’da piyasaya sürülecek olan Ultra Deluxe Sürüm, oyunun insanlar üzerinde bıraktığı etkiyi kutlamanın bir sonraki adımı olacak.

Ultra Deluxe Edition‘ın, oyunda hiç görünmeyen ayrıntılara işaret ederek veya izleyicileri tamamen yanlış yönlendirerek şaşırtacak. Orijinal oyunun fragmanının, kelimenin tam anlamıyla dördüncü duvardan uzaklaşan oyuncu tarafından kesintiye uğraması, sonsuz görünen koridorlardan kaçmaya çalışırken, anlatıcının yumuşak sesi hızla katmanlı ve kabusa dönüşecek. Sonuç olarak The Stanley Parable, oyuncuların aşina olduğu oyun kurallarını yeniden yazmaktan korkmayan, nefis bir meta deneyim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.