Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Sims 4’te Cinsiyet Zamirleri Özelleştirilebilecek

Electronic Arts (EA) tarafından geliştirilen yaşam simülasyonu oyunu The Sims 4'te artık karakterinizin cinsiyet zamirini özelleştirebileceksiniz.

İlk kez piyasaya sürüldüğü 2000 yılından bu yana dünyanın en popüler oyunları arasındaki yerini korumayı başaran The Sims, cinsiyet eşitliği ve farkındalığı konusunda önemli adımlar atmayı sürdürüyor. Video oyunlarda cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğinin önem kazanmasına öncülük eden simülasyon oyunu, son olarak şubat ayında eşcinsel evliliklerinde yapılabildiği May Wedding Stories isimli bir DLC çıkarmıştı.

Son yayınlanan The Sims 4 güncellemesi ise karakterinizin kişisel cinsiyet zamirini özelleştirmenize imkan tanıyor. Daha önceden yalnızca varsayılan zamirler (They/Them, She/Her, He/Him) arasından bir seçim yaparken, artık “Change Pronouns” açılır menüsünden “Custom Pronouns” seçeneğine tıklayabilir ve farklı seçenekler için zamirler belirleyebilirsiniz.

the sims 4 zamirler

Söz konusu özellik, GLAAD ve The Sims’in 2019’da ortak olduğu kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan It Gets Better Project’in danışmanlığıyla tasarlandı. Özel zamirler şu anda yalnızca The Sims 4’ün İngilizce versiyonunda mevcut. Oyunun yapımcısı yapımcı John Faciane, The Sims 4’ün 18 farklı dil desteğine sahip olması nedeniyle, özelliğin kullanıma sunulmasının zaman alacağını belirtti.

Faciane, “Çok fazla dil seçeneği var. Farklı dillerin ve kültürlerin zamirleri nasıl kullandığına dair karmaşıklıkları çözmek ve dilbilgisi kurallarını oyunun mevcut olduğu diğer dillere nasıl düzgün bir şekilde entegre edeceğimizi araştırmak için ek zamana ihtiyacımız olacak” ifadelerini kullandı. Oyunun resmi dil seçenekleri arasında Türkçe bulunmuyor, ancak dilerseniz The Sims 4 Türkçe yama kurulum rehberimize göz atabilirsiniz.

The Sims 4’te Zamir Özelleştirme

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.