Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Sims 4’e Cinsel Yönelim Özelleştirme Geliyor!

The Sims 4'ün tüm sahiplerine yayınlanacak yeni bir güncellemede geliştirici Maxis, oyuncuların Sim'lerinin cinsel yönelimini kişiselleştirmelerine izin verecek.

The Sims 4 için yaklaşan bir güncelleme, oyuncuların Sims’lerinin cinsel yönelimini seçmelerine izin verecek. The Sims, ilk yayınlandığından beri kapsayıcı bir dizi olmayı hedefledi. Sims’in aynı cinsiyetten diğer Sim’lerle çıkabilmesi yeni olmasa da, geliştiricilerin queer topluluğunu hem kutlayan hem de normalleştirmeye yardımcı olan bir oyun yaratma yolculuğunun bir parçası oldu.

Bu güncellemeden önce bile The Sims’in LGBTQIA+ dostu olmayı hedeflediği açıktı. İlk The Sims oyunundan bu yana aynı cinsiyetten ilişkiler mümkündü. Günümüzde oyuncular Sim’in cinsiyetini ve cinsiyetini ayrı ayrı belirleyen seçenekler sayesinde Sims’lerini transseksüel yapabiliyordu. Yakın tarihli bir başka güncellemede, oyuncular Sim’leri için zamirleri seçme seçeneğine sahip oldu.

The Sims 4 Cinsel Yönelim Seçenekleri

The Sims 4

The Sims 4 için bir sonraki temel oyun güncellemesi, Sim’in romantik ve cinsel yönelimini seçme özelliğini içerecek. Güncelleme tüm oyuncular için ücretsiz olacak ve en son genişleme paketi High School Years ile birlikte ayrı olarak yayınlanacak. Bu özellik, oyuncunun Sim’i için verebileceği üç karara bölünecek.

İlk seçenek, Sim’in romantik olarak hangi cinsiyete ilgi duyduğunu belirleyecek ve ikincisi, Sim’in yöneliminin değişip değişmeyeceğini belirleyecek. Örneğin, oyuncu karşı cinse ilgi duyan ancak aynı cinsiyetten çıkma olasılığını da keşfetmekle ilgilenen bir Sim yapabilecek. Son olarak, Sim’in hangi cinsiyetle “woohoo” yapacağını kontrol eden bir seçenek olacak.

Bu soruların her birinde, oyuncunun kontrol etmesi için “Erkekler” ve “Kadınlar” yazan kutular olacak. Bununla birlikte, EA Games blog gönderisine göre, oyuncular kutuları işaretlemeden bırakabilecek ve bu da Sim’lerin aromantik ve aseksüel olmasına izin verecek. Oyuncular ayrıca Sim oluşturulduktan sonra ayna veya şifonyer kullanarak bu özellikleri değiştirebilecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.