Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Sims 4, Kalıcı Olarak Ücretsiz Oluyor!

Sevilen yaşam simülasyon oyunu The Sims 4, 18 Ekim'den itibaren PC ve konsollar için tamamen ücretsiz hale geliyor!

İlk olarak 2014 yılında piyasaya sürülen yaşam simülatörü The Sims 4, kalıcı olarak ücretsiz oluyor. Instant Gaming‘in Electronic Arts’a (EA) yakın bir kaynağa dayandırdığı haberine göre oyun, 18 Ekim‘den itibaren Free-to-Play modele geçiş yapıyor. Resmi açıklamanın bugün içinde yapılması bekleniyor.

Eğer bu haber gerçekten doğruysa, hem konsollar hem de PC’de The Sims 4 ücretsiz oynanabilecek. Öte yandan yalnızca temel oyunun bedava olacağını belirtelim. Yani bugüne kadar ücretli şekilde yayınlanan içerik paketleri ve genişlemeler paralı olmaya devam edecek.

The Sims 4 Ücretsiz Oynanabilecek!

the sims 4 ücretsiz oyna

Peki, The Sims 4‘ü daha önce satın alan kullanıcılara para iadesi yapılacak mı? Şimdilik bu konuda herhangi bir bilgiye sahip değiliz, ancak EA’in oyuna halihazırda sahip olan kullanıcılar için çeşitli bonuslar veya ücretsiz içerikler sunması kuvvetle muhtelemel. Aksi takdirde oyuncuların tepkisiyle karşılaşabilir.

The Sims 4 Steam’de 200 TL’ye, PlayStation Store’da ise 219 TL’ye satılıyor. Konsol ve PC’de EA Play üyeliğine sahip olan kullanıcılar, oyuna ücretsiz olarak erişebiliyorlardı. Fakat Free-to-Play modeline geçişle birlikte artık herkes -en azından temel oyuna- hiçbir ücret ödemeden erişebilecek.

EA’den resmi bir açıklama gelene kadar bunun yalnızca bir spekülasyondan ibaret olduğunu hatırlatalım. Resmi duyuru gelir gelmez haberimizi güncelleyeceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.