Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Sandman Konusu Nedir? İzleyicileri Neler Bekliyor?

The Sandman konusu nedir? Oyuncu kadrosu kimlerden oluşuyor? Diziyi izleyenlerin yorumları nasıl? Tüm bu soruların cevaplarını veriyoruz.

Netflix The Sandman‘in uzun zamandır beklenen canlı aksiyon uyarlaması için incelemeler geldi ve eleştirmenler, dizinin büyük ölçüde başarılı olduğu konusunda genel bir fikir birliğine vardı. Netflix’te bugün (5 Ağustos 2022) yayınlanan dizi, 1989’dan 1996’ya kadar süren Neil Gaiman’ın efsanevi DC Comics serisine hayat verdi.

The Sandman konusu, ölümsüz varlık Rüya’yı (Tom Sturridge) konu alıyor. Dünya Savaşı sırasında serbest kalan ölümsüz varlık, Dreaming krallığını restore etmek için yola çıktı. O, Destiny, Desire (Mason Alexander Park), Despair (Donna Preston), Destruction, Delirium ve Death (Kirby Howell-Baptiste) de dahil olmak üzere metafizik kavramları içeren Sonsuz olarak bilinen yedi ölümsüz kardeşten bir tanesi.

The Sandman Oyuncu Kadrosu

The Sandman

The Sandman 1. Sezon‘da ayrıca kaçan kabus Korint olarak Boyd Holbrook, doğaüstü kütüphaneci Lucienne olarak Vivienne Acheampong, Dream’in arkadaşı Matthew the Raven olarak Patton Oswalt, John Dee olarak David Thewlis ve Lucifer Morningstar olarak Gwendoline Christie yer alıyor.

Oyuncu kadrosu arasında, bu varlıkların faaliyetlerinden etkilenen ölümlüler, bir kongreye katılan bir seri katil sürüsü ve Mark Hamill‘in Mervyn Pumpkinhead adında aptal bir kapıcı olarak seslendirme rolü de dahil olmak üzere tonlarca başka karakter mevcut. Bu sezon 10 bölümden oluşuyor ve yönetmenlik görevleri Mike Barker, Jamie Childs, Mairzee Almas, Andrés Baiz, Louise Hopper ve Revenge yönetmeni Coralie Fargeat arasında paylaştırılıyor.

Netflix The Sandman dahil sık sık mülklerinin incelemelerinin yayın gününden önce yayınlanmasına izin vermez ancak bugün The Sandman prömiyeri yapıldığından, çeşitli satış noktalarından eleştirmenler dizi hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Dizinin ne ölçüde kaynak materyalin başarılı bir uyarlaması olduğu ve Sturridge’in başrol performansının etkinliği konusunda anlaşamasalar da, dizinin izlemeye değer olduğu konusunda fikir birliği sağlandı.

The Sandman İnceleme Yorumları

The Sandman

En büyük bütçeli Netflix dizisi, özellikle son beş bölümüyle büyük beğeni toplamayı başardı. Sizler için çeşitli ve güvenilir dizi eleştirmenlerinin incelemelerinden bazı alıntılar topladık:

 • Inkoo Kang, Washington Post: Çizgi romanlardan ekrandaki hikayeye çok az şey katan karakterler ve olaylarla, genel sonuçlar o kadar düzensiz ki, The Sandman‘i uyarlamak için nedenleri, şimdiye kadar uyarlamama nedenlerini asla aşamamış.
 • Richard Newby, Empire: Kaynak malzemeye gösterdiği özen, etkileyici oyuncu kadrosu ve kesinlikle daha fazla mevsim gerektiren geniş bir dünya inşası türüyle The Sandman, hayallerimizin gerçeğe dönüştüğü bir dizi olmuş.
 • Robert Brian Taylor, Collider: Netflix’in The Sandman yapımı o iki saat için bile izlemeye değerdi. Özellikle altıncı bölüm, çizgi romanın ulaşabildiği etkileyici düzeyde duygusal olarak yankılandı. Diğer bölümlerin kalitesi biraz daha değişken ancak hep belirli bir kalitenin üzerinde.
 • Glen Weldon, NPR: Rahatlayın. Evet, çok uzun sürdü ve bu yapım için birçok başarısız girişim oldu ancak dönüm noktası çizgi roman serisinin Netflix uyarlaması gerçekten başarılı.
 • David Opie, Digital Spy: The Sandman konusu dolayısıyla her bölümü sizi daha fazlası için geri çeken bir şeyle bitirmek konusunda kurnaz bir ustalığa sahip, bu önceki bölümlerden bazıları daha bağımsız hissettirse bile güzel bir yapım.

Cowboy Bebop bir sezonun ardından iptal edildi ve Death Note vaat edilen devamını alamadı ancak The Sandman muhtemelen benzer bir kadere maruz kalmayacak, bu da muhtemelen orijinal çizgi romanlardaki büyük miktarda materyali uyarlamaya devam edebileceği anlamına geliyor. Bakalım bu uyarlama, ikinci sezon için onay alabilecek mi?

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.