Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Rings of Power 2. Sezon Bölüm Sayısı Belli Oldu

Amazon Prime Video'da yayınlanan The Lord of the Rings: The Rings of Power'ın 2. sezonu 8 bölümden oluşacak ve tamamı kadınlardan oluşan bir ekip tarafından yönetilecek.

Yaklaşık 465 milyon dolarlık ilk sezon maliyetiyle tüm zamanların en yüksek bütçeli dizisi olan The Lord of the Rings: The Rings of Power (Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri), HBO imzalı House of the Dragon ile birlikte yılın en büyük iki TV yapımından biriydi. Amazon’un ikonik evreni ele alış biçimi herkes tarafından sevilmese de, ilk bölüm dünya çapında 25 milyon izleyici çekmeyi başardı.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin toplam 5 sezondan oluşması planlanıyor. İlk sezonu tartışmalı bir şekilde geride bırakırken, gözler şimdi yeni sezonda. Birinci sezon tamamlanmadan birkaç hafta önce maceranın ikinci kısmı için çekimler başladı. Amazon Studios tarafından yapılan açıklamada, The Rings of Power 2. sezonun 8 bölümden oluşacağı belirtildi.

The Rings of Power 2. Sezonda 8 Bölüm Olacak

The Rings of Power 2. Sezon

Stüdyo ayrıca yeni sezonun tamamı kadınlardan oluşan bir yönetmen ekibi tarafından çekildiğini aktardı. İlk sezonun üç bölümünde yönetmen koltuğunda Charlotte Brändström’e Sanaa Hamri ve Louise Hooper eşlik edecek. Brändström’ün önceki projeleri arasında The Outsider, The Witcher ve The Man in the High Castle gibi sükseli diziler bulunuyor.

Hamri, Prime Video serisi The Wheel of Time 2. sezonun yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenirken, Hooper ise The Witcher, Inside No. 9, Treason ve son olarak Netflix’in The Sandman dizisinin ilk sezon finalini yönetti. J.D. Payne & Patrick McKay tarafından geliştirilen Güç Yüzükleri, dünya çapında 100 milyondan fazla kişi tarafından izlenerek büyük bir başarı elde etti. Eleştirilere rağmen merakla beklenen ikinci sezonun 2023’ün sonlara kadar yayınlanması beklenmiyor.

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisini sevdiniz mi? Düşüncelerinizi alttaki yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.