Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Quarry Geliştiricisi, Dev Şirket Tarafından Satın Alındı

The Quarry ve Until Dawn geliştiricisi Supermassive Games, Nordisk Games tarafından satın alındı. Anlaşmanın detayları henüz açıklanmadı.

Nordisk Games, Until Dawn ve The Quarry oyunlarının arkasındaki geliştirici stüdyo Supermassive Games‘i satın aldı. Nordisk geçen yıl geliştirici şirketten yüzde 30,7 hisse satın almıştı. Ancak şimdi şirketin tüm hisseleri satın alındı. Bu, Supermassive’i Nordisk’in portföyündeki tamamen sahip olunan üçüncü stüdyo yapıyor. İngiltere merkezli Supermassive Games, 2008 yılında Pete ve Joe Samuels tarafından kuruldu ve şirketin şu anda 300’den fazla çalışanı var.

Supermassive Games’in CEO’su Pete Samuels, satın alma hakkında şunları söyledi: “Nordisk Games’in Supermassive Games’e ilk yatırımı üzerinden bir yıldan biraz fazla zaman geçti. Bu süre zarfında, ortak bir fikir paylaştığımızı gördük. Mikkel ve ekibiyle birlikte birçok önemli değere sahibiz ve bu değerlerin mevcut ticari ortaklarımız için de eşit derecede önemli olduğuna inanıyoruz.”

The Quarry Geliştirici CEO’su ‘Heyecanlıyım’ Dedi

The Quarry

Nordisk Games, Avrupa’daki çeşitli oyun stüdyolarına öz sermaye yatırımları yapmaya odaklanıyor. Nordisk şimdiye kadar güçlü bir geliştirici portföyü oluşturdu. Star Stable Entertainment, MercurySteam, Flashbulb Games, Nitro Games, Avalanche Studios Group, Kogama.com ve şimdi de Supermassive Games; şirketin portföyünde yer alıyor. Nordisk’in Supermassive ile imzaladığı anlaşmanın detayları açıklanmadı.

The Quarry geliştiricisi Supermassive Games CEO’su: “Geçen yıl bu kadar olumlu bir deneyime sahip olmak, Nordisk Games’in yatırımlarını artırmayı düşünmesi sayesinde gerçekleşti. Supermassive Games için heyecan verici ve iddialı bir büyüme stratejimiz var. Nordisk Games ile çalışmak ise oldukça güven verici.” dedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.