Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Orta Dünya’ya Geri Dönüyoruz: The Lord of the Rings: Gollum Çıkış Tarihi Açıklandı!

Yüzüklerin Efendisi evrenine dayanan gizlilik temelli aksiyon-macera oyunu The Lord of the Rings: Gollum, 1 Eylül'de PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One ve Xbox Series X/S platformlarına geliyor!

Yüzüklerin Efendisi hayranlarının dört gözle bekledikleri The Lord of the Rings Gollum çıkış tarihi nihayet açıklandı. Bizi yeniden Orta Dünya’ya götürecek olan aksiyon-macera oyunu, 1 Eylül‘de piyasaya sürülecek. Geliştiriciliği Daedalic Entertainment, yayıncılığı ise Nacon tarafından üstlenilen yapım, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One ve Xbox Series X/S platformlarında oynanabilecek.

İlk olarak 2019’da duyurulan The Lord of the Rings Gollum, başlangıçta 2021 yılında çıkış yapacaktı. Fakat COVID-19 salgınının geliştirme sürecini olumsuz etkilemesi, oyunun 2022’ye ertelenmesine yol açtı. Bugüne kadar kesin bir çıkış tarihi açıklanmamıştı, ancak Daedalic ve Nacon’ın duyurusu ile yeni Yüzüklerin Efendisi oyununun ne zaman çıkacağını artık resmen biliyoruz.

The Lord of the Rings Gollum, 1 Eylül’de Çıkış Yapacak

The Lord of the Rings Gollum çıkış tarihi

Gollum, Peter Jackson’ın yönettiği film üçlemesine değil, JRR Tolkien‘in kitaplarına dayanacak. Oyun, Gollum’un Dumanlı Dağlar’dan Barad-dûr’un zindanlarına, Kuyutorman’daki Orman Elfleri diyarına yolculuğunu kapsayacak.

Oyuncular, kayıp yüzüğünü ararken, karşılaşacakları tehlikelerden gizlice kurtulmaya çalışacak. Oyunda verilecek kararlar, hikayenin gidişatında etkili olacak. Daedalic, oyuncuların “kitaplardan tanınmış karakterlerle ve birkaç yeni yüzle” karşılaşacağını söyledi.

Gollum, JRR Tolkien’in Kitaplarına Dayanacak

gollum oyunu

Öte yandan bu sene Orta Dünya’da geçen tek oyun The Lord of the Rings Gollum olmayacak. Electronic Arts, (EA) bu ayın başlarında Star Wars: Galaxy of Heroes‘tan sorumlu stüdyo EA Capital Games tarafından geliştirilen yeni bir mobil rol yapma oyunu Heroes of Middle-earth ile Yüzüklerin Efendisi evrenine geri döndüğünü duyurmuştu.

Daedalic Entertainment tarafından geliştirilen Gollum oyunu; PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One ve Xbox Series X/S platformları için 1 Eylül‘de piyasaya sürülecek. 2022’de çıkacak oyunların tamamını listelediğimiz sayfamıza göz attınız mı? Ayrıca Yüzüklerin Efendisi izleme sırası hakkındaki içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.