Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Last of Us Yönetmeninden Üçüncü Bölüm Açıklaması

HBO'nun The Last of Us'ın yönetmeni, Bill ve Frank'in üçüncü bölümdeki hikayesiyle ilgili önemli bir sahnenin neden gösterilmediğini itiraf etti.

The Last of Us‘ın Until the Last Days adlı üçüncü bölümü diğerlerinden tamamen farklı. Tek bölüm olarak, başka birine odaklanmak için ana karakterleri neredeyse tamamen terk eden bölüm, kıyamet dünyasında başlayıp aşklarını bitiren iki aşığın, Bill ve Frank’in hikayesini konu alıyor. Bir saatten fazla süren bölüm, neredeyse tamamen erkek ikiliye odaklanıyor; bu sebeple, hayranları da ikiye bölüyor.

Buna rağmen bölüm, özellikle Bill’in Naughty Dog tarafından uyarlanan oyunda sunulan orijinal hikayesine aşina olmayanlar arasında çok sayıda meraklı göz kazandı. Bu dokunaklı aşk hikayesini öğrendikten sonra, film yapımcılarının karakterler kendi canlarına kıydıktan sonra Bill ve Frank’in cesetlerini göstermemeyi seçmeleri birçok izleyicinin ilgisini çekti.

The Last of Us Üçüncü Bölümün Amacı

The Last of Us Yönetmeninden Üçüncü Bölüm Açıklaması

Bölümün yönetmeni Peter Hoar konuyla ilgili konuştu. Deadline ile yaptığı bir röportajda, bunun kolay bir karar olmadığını itiraf etti ancak sonunda yaratıcılar, izleyicileri travmatize eden bir kareye yer vermeyerek bölümü orijinal hikayeden ayırmak istedi. Ne de olsa, dizi boyunca oyunun senaryosuna bir hayli sadık kalındığını biliyoruz. İşte yönetmenin sözleri:

Ölü bedenlerini göstermemek her zaman senaryoda vardı. Bu aynı zamanda en başta grup olarak tartıştığımız bir şeydi. Mantıksız değil. Bence Neil Druckmann, The Last of Us dünyasının çok acımasız olduğunu söylerdi ve şiddet dolu bir dünyada insanlar incinecek ve vücutları ve zihinleri korkunç şekilde yaralanacak. Bence Craig [Mazin] buna ihtiyacımız olmadığını hissetti. Gerekli değildi.

Bölümün başarısına rağmen Craig Mazin, daha önceki bir röportajında dizinin ikinci sezonunda Bill ve Frank ile ilgili olana benzer özel bir bölüm olmayacağını itiraf etmişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.