Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Last of Us Steam Deck’te Çalışacak

The Last of Us gelecek yıl PC'ye geldiğinde Steam Deck'te de çalışabilir durumda olacak.

Kıyamet sonrasında geçen ve duygusal bir hikayeye sahip olan The Last of Us gelecek yıl 3 Mart’ta PC’ye gelecek. Oyunun çıkış yapacağı tarih, 8 Aralık’ta gerçekleşen The Game Awards 2022’de etkileyici bir video aracılığıyla duyuruldu. Şu anda Steam’de 599 TL’ye ön siparişe açılan oyun, açıklananlara göre Steam Deck’te oynanabilecek.

Haber doğrudan Naughty Dog eş başkanı Neil Druckmann’dan geldi. Oyunun Steam Deck uyumluluğunu soran bir hayrana yanıt veren Druckmann, “Ellie ve Joel, Steam Deck’i süsleyecek… Merak etmeyin!” cevabını verdi. Bu yüzden oyun gelecek yıl PC’ye çıktığında, Steam Deck sahipleri hikayesini yanında taşıyabilecek.

PC Oyuncuları The Last of Us’ı Bekliyor

The Last of Us

Druckmann oyunun Steam Deck için nasıl güncelleneceğini belirtmedi. Hayranlar minik bir ekranda nasıl The Last of Us oynayabilecekleri konusunda endişeli ancak Deck’in yeni nesil bir oyuna uyum sağlayabilecek olması bile büyük bir başarı. Sony ve diğer şirketler yeni oyunlar için 70 dolardan fiyatlandırma yapsa da The Last of Us Steam’de 60 dolardan çıkış yaptı.

Oyun genel olarak başarılı eleştiriler almasa da hikayesi ve performansı ile oyunculardan tam not almayı başardı. Ek olarak PC’ye gelecek Sony oyunları arasında Returnal da bulunuyor. Oyunun yakın gelecekte PC’ye geleceği söylendi ancak resmi çıkış tarihi belirtilmedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.