Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Last of Us Remake’in Sızdırılan Görselleri Tartışma Yarattı

The Last of Us Part 1'den yeni görseller internete düştü. Orijinal oyunla yapılan görüntülü karşılaşmalarda, oynanışta hiçbir geliştirmenin yapılmadığı iddia edildi.

The Last Of Us remake, aylarca süren sızıntı ve söylentilerin ardından haziran ayında gerçekleşen Summer Game Fest 2022 sırasında resmi olarak duyurulmuştu. Naughty Dog’un The Last of Us Part 1 olarak isimlendirdiği yeni sürüm, eylül ayında PS5 ve PC platformlarına gelecek.

Dün akşam oyunun yeni görselleri internete sızdırıldı ve orijinal oyunla karşılaştırma yapıldı. Görüntüleri sızdıran kişi, “oyunda hiçbir iyileştirme” yapılmadığını ve geliştirmelerin animasyon ve ses için olduğunu iddia etti. Buna karşın oyunun PS Store’daki sayfasında, “Modern oynanış mekanikleri, geliştirilmiş kontroller ve geniş erişilebilirlik seçenekleri eklenerek sıfırdan geliştirilen ama aslına sadık kalınmış bir orijinal oyun tecrübesi” ifadeleri yer alıyor.

Oynanışta Hiçbir Geliştirmenin Olmadığı İddia Edildi

the last of us remake

The Last Of Us Part 1 Remake’in, oynanış olarak 2020 yılında piyasaya sürülen The Last of Us Part 2‘nin hareket ve atış mekaniklerini kullanacağı tahmin ediliyordu. Fakat yeni sızıntı, durumun böyle olmadığını öne sürüyor. Eğer iddialar doğru çıkarsa, pek çok kişi oyunu satın almaktan vazgeçebilir.

Variable Refresh Rate (VRR) desteğine sahip olan remake sürüm, 4K/40 FPS ve 4K/60 FPS olmak üzere iki farklı görsel mod seçeneği sunacak. Sızıntı ayrıca oyunun The Last of Us Part 2’de yer alan çok sayıda erişilebilirlik seçeneğine sahip olacağını da iddia ediyor. Sony, The Last Of Us remake sızıntıları hakkında henüz bir yorumda bulunmadı.

The Last of Us Remake’in Sızdırılan Görselleri

Çoğu kişinin inanmak istemeyeceği sızıntıların nereden geldiği tam olarak bilinmese de, The Last Of Us Part 2’nin yayınlanmasından önce interneti saran spoiler dalgasını unutmamak gerekiyor. Olay örgüsü, diyaloglar ve önemli sahnelerin yer aldığı uzun klipler dahil çok sayıda sızıntı sosyal medyaya servis edilmişti.

PlayStation Store’da ön siparişe açılan The Last Of Us remake sürümü, 699 TL gibi oldukça yüksek bir fiyata sahip. Naughty Dog tarafından geliştirilen oyun, 2 Eylül‘de piyasaya sürülecek. Peki, siz sızıntılar hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.