Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Last of Us PC Ne Zaman Çıkacak?

Naughty Dog'un unutulmazlar arasına girmiş PlayStation oyunu The Last of Us, çok yakında bilgisayarlarda da oynanabilecek. Peki, PC sürümü ne zaman çıkıyor? Türkçe dil desteği olacak mı? İşte bilmeniz gerekenler.

The Last of Us PC ne zaman çıkacak? İlk olarak 2013 yılında PlayStation 3 için piyasaya sürülen hayatta kalma korku oyunu, bir yıl sonra remastered versiyonuyla PlayStation 4 kullanıcılarıyla buluştu. Naughty Dog’dan Neil Druckmann ve Bruce Straley liderliğinde geliştirilen kült klasik, hikaye unsurları, karakterleri ve ortamıyla dünya genelinde müthiş bir etki yarattı.

Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan The Last of Us, mutasyona uğramış bir mantar cinsinden çıkan salgının medeniyeti yok ettiği kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor. Salgın sırasında kızını kaybeden Joel ve enfeksiyona karşı bağışıklığı olan 14 yaşındaki Ellie‘nin yolları kesişir. Ellie’nin, askeri güçlerin kontrolündeki Seattle’dan çıkıp, Ateş Böcekleri isimli bir tarikatın merkezine gitmesi gerekir. Bu zorlu görevi Joel üstlenir.

PlayStation Efsanesi Bilgisayarlara Geliyor

The Last of Us Part 1 Steam

Başta küçük bir mesele gibi görünen bu iş, ülke boyunca devam eden amansız bir yolculuğa dönüşür. 2020 yılında devam oyunu yayınlanan The Last of Us, o kadar sevildi ki daha sonra HBO tarafından televizyona uyarlandı. Aynı adlı dizi, 16 Ocak’ta izleyici karşısına çıkıyor. Bilgisayar oyuncuları, yıllarca The Last of Us PC’ye çıkacak mı diye merak etti. Çeşitli sızıntı ve söylentilerin ardından Haziran 2022’de beklenen açıklama geldi.

PlayStation ve Naughty Dog, efsanevi oyunlarını resmen bilgisayara taşıyacaklarını duyurdular. Şu anda The Last of Us Part 1 Steam‘de listeleniyor. 200’ün üzerinde Yılın Oyunu ödülü alan yapım, tıpkı PlayStation kanadında olduğu gibi Türkçe dil desteğiyle gelecek. Oyun için belirlenen ön sipariş fiyatı ise 599 TL. Peki, The Last of Us PC çıkış tarihi belli mi?

The Last of Us PC Steam’de 3 Mart 2023’te Çıkacak

The Last of Us PC ne zaman çıkacak

Aralık ayında gerçekleşen The Game Awards sırasında oyunun ne zaman piyasaya sürüleceğini resmen öğrendik. Kült klasiği bilgisayarda oynamak isteyenler, 3 Mart 2023 tarihinde bu hayallerini gerçekleştirebilecekler. Ayrıca çıkış tarihinden önce ön satın alım yaparak çeşitli oyun içi eşyalar da elde edebilirsiniz. The Last of Us Part 1, tek oyunculu hikayenin tamamını ve ana hikaye öncesindeki olayları anlatan Left Behind’ı içeriyor.

The Last of Us PC ne zaman çıkacak biliyor olsak da, oyunun sistem gereksinimleri halen gizemini koruyor. Günümüzün modern donanımlarına uygun olarak elden geçirilen oyun, yeni animasyonlar, geliştirilmiş keşif ve dövüş mekanikleri, karakter modelleri, iyileştirilmiş ışık efektleri ve çok daha fazlasını içeriyor. PC sürümü, 4K çözünürlükte saniyede 60 kare hızında çözünürlük sunacak. Dileyen okurlarımız, The Last of Us Part 1 Steam sayfasından oyun için ön sipariş verebilirler.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.