Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Last of Us Part 1 Dosya Boyutu Hayret Ettirdi

The Last of Us Part I Remake PS5 ve PC platformları için 2 Eylül 2022 tarihinde çıkış yapacak. Fakat oyunun, 79GB'lık dosya boyutuyla hayranlarını oldukça şaşırttı.

Bu yılki Summer Game Fest sırasında PS5 ve PC için duyurulan The Last of Us Part 1, dosya boyutuyla oyuncuları şaşırttı. 79GB’lık devasa bir alanı kaplayan oyun, yeniden düzenlenmiş PS4 versiyonundan bile daha büyük. Naughty Dog, kıyamet sonrasında geçen başyapıtı sıfırdan inşa ettiği için; boyutun artması bekleniyordu. Ancak 79 GB’lık bir boyutu göz önünde bulundurursak, oyundaki yeniliklerin yalnızca grafikle kalmadığını fark edebiliriz.

Bu da demek oluyor ki The Last of Us Part 1; modernleştirilmiş oyun, iyileştirilmiş kontroller ve genişletilmiş erişilebilirlik çalışmaları sayesinde oldukça güzel bir oynanışa sahip olacak. PlayStation Direct‘teki bir listeye göre The Last of Us Part 1, 79GB’lık devasa bir depolama alanı gerektirecek. Aynı liste, oyunun Joel ve Ellie’nin macerasını daha da hissedebilmeniz için PS5’in DualSense denetleyicisinin de aktif olacağını belirtiyor.

The Last of Us Part 1, 699 TL

The Last of Us Part 1

PS5 denetleyicileri oyunun tüm silahları için dokunsal geri bildirim vermesinin yanı sıra yağmur hissi gibi çevresel faktörleri de destekleyecek. Aksesuarın uyarlanabilir tetikleyicileri ile, ister ateşli silah kullanıyor olun ister Ellie’nin yayını kullanın ikisi arasındaki farkı oldukça kolay fark edebileceksiniz. The Last of Us kadar destansı olsa da bazı hayranlar, iki kez satın aldıkları bir oyuna gelen fiyatlardan memnun değil.

ABD’de, standart sürüm 69,99 dolar olarak belirlenirken; oyunun Türkiye fiyatı 699 TL. Ayrıca oyun şu anda ön siparişe açık durumda.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.