Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Last of Us Dizisi Kaç Bölüm Olacak? Hikaye ve Oyuncular

Joel ve Ellie'nin zorlu yolculuğunu televizyona taşıyacak olan The Last of Us dizisi için geri sayım başladı. Peki, HBO imzalı PlayStation uyarlaması kaç bölüm olacak? İşte bilmeniz gerekenler.

The Last of Us dizisi kaç bölüm olacak? 2023 yılının en merak edilen dizilerinden biri olan The Last of Us, nihayet çıkış yapmak üzere. Efsanevi PlayStation oyununun yönetmeni Neil Druckmann ve Chernobyl ile takdir toplayan Craig Mazin tarafından yaratılan dizi, Joel ve Ellie’nin kıyamet sonrası ABD’deki amansız yolculuklarını televizyona taşıyor.

The Last of Us’ın üzerinde büyük bir baskı var, çünkü diziden beklentiler çok yüksek. 16 Ocak’taki resmi yayın tarihinden önce sınırlı sayıda insana sunulan dizi, eleştirmenler tarafından beğeniyle karşılandı. PlayStation uyarlaması, Rotten Tomatoes‘ta 60’tan fazla incelemede yüzde 97 puan alırken, 26 değerlendirmenin olduğu Metacritic‘te ise 84 puan aldı.

İncelemelerin büyük çoğunluğunda, dizinin video oyununun mükemmele yakın bir uyarlaması olduğu görüşü hakim. İlk sezon, 2013 yılında PlayStation 3 için piyasaya sürülen birinci oyundaki hikayeyi ekranlara taşıyacak. Peki, The Last of Us dizisi kaç bölüm olacak?

The Last of Us Dizisi Kaç Bölümden Oluşuyor?

the last of us dizisi kaç bölüm

The Last of Us 1. sezon 1. bölümden itibaren Türkiye’de BluTV platformunda haftalık olarak yayınlanacak. 16 Ocak‘ta izleyici karşısına çıkacak olan dizi, ilk sezonuyla dokuz bölümden oluşacak. Sezon, 13 Mart’taki final bölümüyle son bulacak.

Şimdiye kadar yapılmış en iyi video oyunlarından birinin uyarlaması olan The Last of Us’ın seri hayranlarını tatmin edip etmeyeceğini zamanla göreceğiz. Fakat gelen ilk tepkiler, titizlikle hazırlanmış bir HBO dizisiyle karşı karşıya olduğumuz yönünde.

The Last of Us Hikayesi

the last of us dizisi

Oyunu hiç oynamayanlar için genel hikayeyi kısaca özetleyelim. The Last of Us, 2023 yılında Cordyceps olarak bilinen öldürücü bir mantarın insanlığı yok etme noktasına getirdiği kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor. Bu hastalık, bulaştığı insanların bir şekilde insan beynine nüfuz ediyor ve korkutucu yaratıklara dönüşmesine neden oluyor. Kısacası mantarın yol açtığı bir zombi kıyameti yaşanıyor.

Enfeksiyonla savaşmanın veya onu iyileştirmenin hiçbir yolunu bulamayan hükümet, Karantina Bölgeleri (QZ) olarak bilinen duvarlarla çevrili yerleşim yerleri kurmak zorunda kalıyor ve insanlık son yirmi yılı, enfekte olmuş geniş alanlardan saklanarak geçiriyor. Bu sırada FEDRA olarak bilinen faşist bir hükümet ülkenin kontrolünü ele geçiriyor ve toplum tamamen çöküyor.

Salgında kızını kaybeden bir kaçakçı olan Joel, kardeşi Tommy’yi aramak için yola çıkıyor. Bu esnada Ateşböcekleri adlı bir direniş örgütü, enfeksiyona karşı bağışıklığı olan 14 yaşındaki Ellie‘yi askeri karantina bölgesinden çıkarması için Joel ile anlaşıyor. Başta küçük bir mesele gibi görünen bu iş, ülke boyunca devam eden amansız bir yolculuğa dönüşüyor.

The Last of Us Dizisinin Oyuncuları

the last of us oyuncuları

The Last of Us dizisinde Joel’i Pedro Pascal oynarken, Ellie’yi ise Bella Ramsey canlandırıyor. Başroldeki bu iki isme çok sayıda önemli oyuncu eşlik ediyor. Kadronun tamamına aşağıdaki listeden göz atabilirsiniz:

 • Joel Miller: Pedro Pascal
 • Ellie Williams: Bella Ramsey
 • Tommy Miller: Gabriel Luna
 • Marlene: Merle Dandridge
 • Tess Servopoulos: Anna Torv
 • Sarah Miller: Nico Parker
 • Bill: Nick Offerman
 • Frank: Murray Bartlett
 • Riley Abel: Storm Reid
 • Henry ve Sam: Lamar Johnson ve Keivonn Woodard
 • David: Nelson Leis

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

2 Yorum

 1. Fatih Korkmazgöz

  Bu oyunu her platformda defalarca oynamış birisi olarak söylemeyim ki, dizi harika

  1
  0
  Cevap
 2. Joel

  Oyunun hikayesine bu kadar sadık bir uyarlama her zaman görmüyoruz. Her bölümüyle HBO kalitesini buram buram hissediyorum

  0
  0
  Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.