Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Last of Us Dizisi İçin İlk İnceleme Puanları Geldi

HBO'nun The Last of Us dizisi için ilk inceleme puanları geldi. Aynı adlı PlayStation oyunundan uyarlanan seri, eleştirmenlerden ve izleyicilerden olumlu değerlendirmeler aldı.

HBO imzalı The Last of Us dizisinin resmi yayın tarihine kısa bir süre kala, birinci sezona dair ilk incelemeler geldi. Naughty Dog’un aynı adlı ikonik PlayStation oyunundan uyarlanan seri, eleştirmenlerin beğenisini kazanmayı başardı. Dizi, Rotten Tomatoes‘ta 60’tan fazla incelemede yüzde 97 puan alırken, 26 değerlendirmenin olduğu Metacritic‘te ise 84 puan aldı.

İlk olarak 2020 yılında duyurulan The Last of Us uyarlaması, efsanevi oyunun yönetmeni Neil Druckmann ve Chernobyl’in arkasındaki Craig Mazin tarafından hayata geçirildi. Dizi, daha önce Game of Thrones’ta oynayan Pedro Pascal ve Bella Ramsey‘i bir araya getiriyor. Ünlü isimler sırasıyla Joel ve Ellie karakterlerine hayat veriyor. Bu iki oyuncuya Bill rolünde Nick Offerman, Perry rolünde Jeffrey Pierce, Tommy rolünde Gabriel Luna ve Marlene rolünde Merle Dandridge gibi önemli oyuncular eşlik ediyor.

The Last of Us Dizisi, Büyük Beğeni Topladı

the last of us dizisi hbo

Yazılan incelemelerin çoğunda, The Last of Us dizisi için şimdiye kadarki en iyi video oyun uyarlamalarından biri olduğu belirtiliyor. Genel itibarıyla hikayenin aksiyon yerine karakterler ve hikaye anlatımı üzerinde inşa edildiği düşüncesi hakim. Naughty Dog’un kült klasiği, duygusal bir hikayeyi korku ve gerilim unsurlarıyla harmanlayan son derece başarılı bir anlatı kurgusuna sahip. Şimdi aynı matematiği, dizi uyarlamasında da görmek gerçekten çok sevindirici.

Geçmişte video oyunlarına dayanan birçok başarısız film ve dizi izledik. The Last of Us için yapılan ilk değerlendirmeler, PlayStation uyarlamasının farklı bir sınıfta yer alacağını gösteriyor. Dijital içerik platformu BluTV, HBO dizisinin Türkiye’deki yayın haklarını satın almıştı. İlk sezonu dokuz bölümden oluşan The Last of Us dizisi, 16 Ocak‘ta izleyici karşısına çıkacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.