Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Last of Us 2. Sezon Kaç Bölüm Olacak?

The Last of Us dizisinin heyecanla beklenen ikinci sezonu, ilkinden daha kısa sürecek. Bu da hikayenin muhtemel bir üçüncü hatta dördüncü sezon ile devam edebileceğini gösteriyor.

Naughty Dog’un aynı adlı PlayStation oyunundan uyarlanan The Last of Us dizisi, çoğunlukla ağızda buruk bir tat bırakan video oyunu uyarlamalarının makus tarihini yenmişti. Geçtiğimiz yıl yayımlanan ilk sezonu ile büyük bir beğeni toplayan yapım, sekiz ayrı kategoride Emmy ödülü kazanmasının yanı sıra Game of Thrones’un ardından en çok izlenen HBO dizisi ünvanını da eline geçirmişti.

İkonik oyunun mimarı Neil Druckmann‘ın Chernobyl’in arkasındaki Craig Mazin ile birlikte hayata geçirdiği The Last of Us dizisinden bir iyi bir de kötü haberimiz var. 2025 yılında geri döneceği açıklanan uyarlamanın ikinci sezonu, ilkinden daha kısa sürecek. The Last of Us Part II‘deki olayları konu edinecek olan yeni sezon, toplam yedi bölümden oluşacak.

The Last of Us 2. Sezon Yedi Bölümden Oluşacak

Bilindiği üzere birinci sezonda dokuz bölüm izlemiştik. Fakat iyi haber şu ki, dizinin ortak yaratıcıları ve yürütücü yapımcıları Mazin ve Druckmann’a göre olası bir üçüncü sezon “önemli ölçüde daha uzun” olacak ve muhtemelen kapsamı daha büyük olacak. Hatta arkasından bir dördüncü sezon bile gelebilir. Ayrıca ikinci sezondaki bölümlerden biri, neredeyse uzun metrajlı bir film tadında olacak.

the last of us 2. sezon bölümler

The Last of Us’ın ilk sezonunda toplam yedi yönetmen yer almıştı. Aynı sayı ikinci sezonda da korunacak. Bu yönetmenler içerisinde Mazin ve Druckmann da bulunuyor. İkili, dizinin en az üç, muhtemelen de dört sezon boyunca devam etmesini öngörüyor. HBO, şimdiye dek yalnızca ikinci sezonu onayladı. Diğerlerinin akıbeti, izleyicilerin beğeni düzeyine göre belli olacaktır.

Pedro Pascal ve Bella Ramsey‘nin sırasıyla Joel ve Ellie rollerine geri dönecekleri The Last of Us 2. sezonu, 2025 yılında yayımlanacak. Aynı tarihlerde ikinci oyunun remastered sürümünün PC’ye çıkması da bekleniyor. Naughty Dog’un başkanı Druckmann, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada asla sonsuza kadar ‘The Last of Us’ stüdyosu olarak kalmayacaklarını söylemişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.