Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

The Last of Us 2. Sezon İçin Grevlerin Bitmesi Bekleniyor

The Last of Us'ın ikinci sezon çekimleri için Amerikalı oyuncuların ve yazarların katıldığı grevlerin tamamen sona ermesi bekleniyor.

Aynı adlı PlayStation klasiğinin dizi uyarlaması olan The Last of Us, ilk sezonuyla büyük bir beğeni kazandı. İkonik oyunun mimarı Neil Druckmann ve Chernobyl’in yaratıcısı Craig Mazin’in HBO çatısı altında hayata geçirdikleri post apokaliptik seri, 2023 Emmy Ödülleri’nde toplam 25 adaylık kazanarak olağanüstü bir başarıya imza attı.

Druckmann ve Mazin’in başlangıçtaki planı, The Last of Us 2. sezonu üzerindeki çalışmalara hemen başlamaktı. Fakat Hollywood’daki oyuncu ve yazarların katılımıyla başlayan grevler, buna sekte vurdu. Planlanan çekim takviminin çok gerisinde olan dizi, sete girmek için grevlerin sona ermesini bekliyor. ABD’deki yazar ve oyunculuk sendikaları WGA ve SAG-AFTRA, daha adil ücret ve yapay zeka kullanımın sınırlandırılması için mayıs ayından bu yana grevde.

The Last of Us 2. Sezon Çekimleri İçin Her Şey Hazır

the last of us 2. sezon

Entertainment Weekly‘e verdiği röportajda konuşan Druckmann, “İkinci sezonun tamamının ana hatlarını çizdik ve grev biter bitmez başlamaya hazırız” dedi. Oyundaki hikayeye paralel olarak birinci sezon ile ikinci sezon arasında bir zaman atlaması olacak ve kadroya oyunlardan tanınan Abby karakteri girecek, ancak oyuncunun kimliği hala gizli tutuluyor.

Başrollerinde Pedro Pascal ve Bella Ramsey‘in olduğu The Last of Us dizisi, ilk altı bölümü boyunca bölüm başına ortalama 30,4 milyon izleyiciye ulaşarak Game of Thrones’un 2017’de yayımlanan 7. sezonundan bu yana en yüksek ortalama rakama ulaştı. Heyecanla beklenen ikinci sezonun ne zaman başlayacağı henüz belli değil, ancak tahminler 2025 yılını bulabileceği yönünde.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.