Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Last of Us 2 PC Sürümü Çoktan Hazırmış!

Tüm zamanların en çok satan PlayStation özel oyunlarından biri olan The Last of Us Part 2, çok yakında PC'ye gelebilir.

Oyun camiasının en ünlü sızıntı kaynakları arasında yer alan Dealabs üyesi billbil-kun, uzun zamandır beklenen The Last of Us 2 PC sürümünün çoktan hazır olduğunu iddia etti. Fransız oyun gurusunun Sony’ye yakın kaynaklardan aldığı bilgilere göre bilgisayar portu 2021 yılından bu ya geliştiriliyormuş. Peki, en az üç senedir yapım aşamasında olan proje neden halen piyasaya sürülmedi?

Bunun nedeni The Last of Us 2. sezonun beklenenden daha geç çıkacak olması. Bilindiği üzere sevilen HBO uyarlamasının bir sonraki sezonu devam oyunun hikayesini içerecek. Sony, The Last of Us 2 PC portunu ikinci sezon ile eş zamanlı çıkarmayı planlıyor. Bu nedenle oyun hazır olmasına henüz resmi çıkışını yapmış değil.

The Last of Us 2 PC’ye Çıkışını 2025 Yılında Yapabilir

Billbil-kun, bilgisayar sürümünün en az Kasım 2023’ten bu yana hazır olduğuna inanıyor. PS5 için geliştirilen remastered sürüm ocak ayında piyasaya sürülmüş ve büyük bir beğeniyle karşılanmıştı. Dört yılın ardından yeni bir konsol nesline adım atan ikonik yapım, bir dizi grafik iyileştirmesi ve Görsellik Modu’nda 4K desteğinin yanı sıra Dönüş Yok adlı bir roguelike hayatta kalma modu sunuyor.

the last of us 2 pc sürüm

Sony, büyük tek oyunculu oyunlarını önce PlayStation konsollarında, ardından PC’de yayımlamak gibi bir stratejiye sahip. The Last of Us, Mart 2023’te PC’de çıktı. Belki de The Last of Us 2 PC için en muhtemel tarih Mart 2025 olabilir. Aynı dönemlerde dizi uyarlamasının ikinci sezonu da yayımlanacak. Bununla birlikte henüz resmi bir açıklamanın olmadığını belirtelim.

Bazı oyuncular, Summer Game Fest‘te bir duyuru olabileceğini düşünse de, bunun oldukça düşük bir ihtimal olduğunu belirtelim zira geçtiğimiz günlerde etkinlik programında yer alan ve almayan oyunlar açıklanmıştı. Listede The Last of Us 2 PC sürümü bulunmuyordu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.