The Last of Us 2 Hakkında Bildiğimiz Her Şey

The Last of Us Part 2'ye dair neler biliyoruz?

Ellie daha da olgunlaşmış bir şekilde The Last of Us Part 2 ile geri dönüyor. Oyun yine her yönden muazzam gözükürken, biz de E3 2018 ve sonrasında gördüklerimizi derledik. Naughty Dog’un devam oyunu bakalım nelerle karşımıza çıkacak?

The Last of Us 2 Çıkış Tarihi

Naughty Dog ve Sony hala The Last of Us Part 2 için kesin bir çıkış tarihi duyurmadı fakat yapımcı firma geride bıraktığımız yılın Aralık ayında bir açıklama yapmış, oyunun yüzde 50-60 dolaylarında tamamlandığını ifade etmişti. Bu sözlerden yola çıkarak geriye çok bir şey kalmadığını düşünüyoruz.

Aralık’tan şimdiye kadar 7 ay geçti ve bu yüzden The Last of Us Part 2’nin çıkış tarihi de yıl sonu duyurulabilir. Büyük ihtimalle de beklenen yapımın 2019 sonuna doğru çıkış yapacağını düşünüyoruz.

The Last of Us 2 Oynanabilir Karakterler

İlk oyunda oyuncular hem Joel, hem de Ellie’yi hikayenin belli noktalarında kontrol edebiliyordu. Bu devam oyununda da Joel önemli bir rol oynayacak fakat sadece Ellie ile oynayabileceksiniz. Yönetmen Neil Druckmann bu bilgiyi oyunun E3 demo gösterimi sırasında vermişti.

The Last of Us 2 Multiplayer

İlk The Last of Us oyununda oldukça başarılı bir multiplayer modu vardı ve ana oyunu zenginleştiriyordu. The Last of Us Part 2’nin m ultiplayer mekanikleri hakkında bilgiye sahip olmasak da, en azından oyunda yer alacağı Naughty Dog tarafından doğrulandı.

The Last of Us 2 Oynanışı

Bu devam oyunu ilk yapıma benzer özelliklere sahip olacak fakat belli farklarla. Artık yere yatma tuşu olacak ve araçların altından, uzun çimenlerin arasından sürünerek geçebileceksiniz. Bu da demek oluyor ki The Last of Us 2’de artık gizlilik mekanikleri de bulunacak.

Ayrıca bir de dodge – saldırıyı karşılama butonu olacak. Dövüşler sırasında dodge mekaniklreini kullanarak üzerinize gelen saldırılar ve oklardan korunabileceksiniz. Ayrıca ikinci oyunda aşırı derecede şiddet öğeleri yer alacak ve bunu fragmanlarda görmek de mümkün.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>