Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Game Awards 2023’ü Kaç Kişinin İzlediği Açıklandı

Oyun dünyasının Oscar'ları olarak nitelendirilen The Game Awards 2023, bir kez daha izlenme rekoru kırdı. Görkemli geceyi, dünyanın her yerinden 118 milyon izleyici canlı olarak takip etti.

7 Aralık’ta Los Angeles’taki Peacock Theater’da düzenlenen görkemli gecede sahiplerini bulan The Game Awards 2023 ödülleri, her zaman olduğu gibi yılın en iyilerine ev sahipliği yaptı. Yılın Oyunu, En İyi Topluluk Desteği ve En İyi Müzik, En İyi RPG dahil dokuz ödülle eve dönen Larian imzalı Baldur’s Gate 3, törenin yıldızı oldu.

Her zaman olduğu gibi Geoff Keighley tarafından takdim edilen gece, ödüllerin yanı sıra çıkacak oyunlardan heyecan verici tanıtımlara ve duyurulara sahne oldu. Peki, bu seneki etkinliğin izlenme sayıları nasıl? Bu sorunun cevabını kişisel X (Twitter) hesabından veren Keighley, The Game Awards 2023’ün dünyanın her yerinden 118 milyon seyirciye ulaştığını söyledi.

Keighley, 7 Aralık’taki organizasyonun bir yıl önceki seneye ait olan 103 milyon izleyiciyi geride bıraktığını ve @YouTubeGaming’deki 4K TGA yayınında izleyicilerin yıldan yıla yüzde 53’lük bir artışla 900 binin üzerine çıktığını belirtti.

Platform genelinde (ortak yayınlar dahil), YouTube’daki The Game Awards yüzde 35 artışla 1,7 milyonun üzerinde eş zamanlı olarak izlendi. YouTube’da 4 binden fazla kanal etkinliği ortak yayımladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.