Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Game Awards 2023 İçin Sıkı Güvenlik Önlemleri Alındı

The Game Awards 2022'de yaşanan sabotaj olayından sonra yetkililer, bu yılki ödül töreni için güvenlik çalışmaları başlattı.

Geçtiğimiz sene gerçekleşen The Game Awards töreninde, Elden Ring ekibi ödül almak için sahneye çıktığında oldukça ilginç ve komik bir olay yaşanmıştı. Oyunun geliştirme ekibiyle birlikte sahneye yabancı bir çocuk çıkmıştı. Hatta “Çok hızlı bir şekilde herkese teşekkür etmek ve istediğimi düşündüğümü söylemek istiyorum. Bu ödülü ıslah edilmiş ortodoks hahamı Bill Clinton’a aday göstermek istiyorum. Herkese teşekkürler.”  şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Bu olay bizim açımızdan komik olsa da yetkilileri bir hayli kızdırmıştı ve çocuk, bu sabotajından sonra tutuklanmıştı. Bu yılın başlarında ise Gamescom Opening Night sırasında sahneden bir üye, Keighley’nin yanına koştu ve Clinton’un GTA 6 istediğini söyleyerek bağırmaya başladı. VGC tarafından bildirildiği üzere Keighley ve etkinliğin organizatörleri, yaşanan bu olayın The Game Awards 2023’te tekrarlanmamasını sağlamak için çalışmalara başladı.

The Game Awards 2023’te Güvenlik Sayısı Artırılacak

The Game Awards 2023

Keighley: “Güvenlik nedeniyle bu konuları kamuoyu ile çok konuşmak istemiyoruz. The Game Awards 2023 için planlarımız var ve beni güvende tutmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” dedi. Her iki sahne işgalcisi de şans eseri trollerden biraz daha fazlasıydı çünkü insanlar bu kadar kolay bir şekilde sahneye çıkıp bu kadar uzun süre sahnede kalabiliyorsa, bu herkes için bir güvenlik sorunudur.

The Game Awards 2022’de sahneye çıkan çocuk, Miyazaki’nin peşine takılmıştı ve etkinliği izleyen herkes bu çocuğun ekipten birinin tanıdığı olduğunu düşündü. Konuşma boyunca kimse bu çocuğu garipsemedi ki işin komik tarafı da zaten bu. Ancak bahsettiğim gibi bu kişiler troller yerine suikast düzenlemek isteyen kötü kişiler olabilirdi. Bu arada The Game Awards 2023 için oy kullanmadıysanız buradan oy verebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.