Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Finals’ın Yapay Zeka Seslendirmeleri Büyük Tepki Gördü

The Finals oyununda yer alan yapay zeka seslendirmeleri büyük tepki gördü. Oyuncular eleştiri yağmuruna tuttu.

Embark Studios tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz süreçte Steam‘de açık betasıyla beraber en popüler oyunlardan biri olan The Finals için yeni detaylar ortaya çıktı. Açık betaya katılan oyuncular tarafından ortaya atılan bilgilere göre oyunda hem gerçek seslendirmeler hem de yapay zeka tarafından oluşturulan sesler yer alıyor.

Yapay zeka şu anda birçok oyunda kullanılıyor ve bunlar oyuncular tarafından yoğun bir şekilde eleştiriliyor. Çünkü bu tarz durumlarda gerçek sanatçıların devre dışı kaldığı belirtiliyor ve yapay zekanın onların yerini almaması savunuluyor. Bu durum The Finals oyununda da yer alıyor ve bu durum büyük oradan eleştiri yağmuruna tutulmasına sebebiyet veriyor.

The Finals’ta Yapay Zekaya Yer Verildi

Yeni ve çok oyunculu birinci şahıs nişancı aksiyon deneyimini bizlere sunmayı hedefleyen The Finals’ta hem gerçek sesler hem de yapay zeka tarafından oluşturulan seslendirmeler mevcut. Nitekim Steam’de güçlü bir açılış yapan oyunun geliştirici stüdyosu Embark, hem yapay zeka hem de gerçek sanatçı seslerinin kullanıldığını doğruladı. Hatta bu noktada “Oyunu aktörler olmadan yapmak temel amacımız değildi” açıklamasında bulundu.

The Finals

Açıklamalar sadece bununla sınırlı kalmadı aynı zamanda Embark sözcüsü IGN ile yaptığı bir röportajda konu ile alakalı şunları söyledi: “Oyunda iki farklı ses kombinasyonu bulunuyor. Gerçek seslendirmelerin kayıtlı sesleri ve metinden konuşma (TTS) sistemi. Metinden konuşmalar yapay zeka aracılığıyla oluşturuldu. “

Bu açıklamalarla beraber oyunda iki farklı sistemin olduğunu doğrulayabiliyor ve yapay zekanın oyun sektörüne olan girişini hissedebiliyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.