The Elder Scrolls Online Blackwood Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

ZeniMax Online Studios imzalı MMORPG oyunu The Elder Scrolls Online’ın yeni genişlemesi Blackwood için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Bu içeriğimizde, ESO evrenini daha da zenginleştirecek olan The Elder Scrolls Online Blackwood hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizlerle paylaşıyoruz.

The Elder Scrolls Online Blackwood, ilk kez Aralık 2020’de The Game Awards sırasında resmi olarak duyuruldu, ancak ikonik hikayedeki yeni bölüm hakkındaki somut bilgilerin ortaya çıkması uzun bir zaman aldı.

ZeniMax Online Studios tarafından düzenlenen önizleme etkinliği, heyecanla beklenen genişlemeye dair önemli bilgiler sundu. Öncelikle, yeni Blackwood bölgesinin The Elder Scrolls Online’daki tüm bölgenin bir parçası olduğunu söyleyelim.

The Elder Scrolls Online Blackwood çıkış tarihi

Geçtiğimiz beş yıl boyunca her yeni bölüm yaz aylarında yayınlandı. O yılki içeriğin geri kalanı, yeni bölümdeki hikayenin etrafında şekillendi. Yılın birinci çeyreklerindeki indirilebilir içerikler yeni zindanlar, ikinci çeyrektekiler yeni bir bölüm, üçüncü çeyrektekiler daha fazla zindan ve dördüncü çeyrektekiler ise ikinci bir bölge sunuyor.

İkonik MMORPG için 2021 yılının ilk DLC paketi olan Flames of Ambition, 8 Mart’ta yayınlanmıştı. Black Drake Villa ve The Cauldron olmak üzere iki yeni zindan içeren güncelleme, yıl boyunca sürecek Oblivion Kapıları hikayesinin başlangıcını oluşturmuştu.

blackwood ESO

Yukarıda belirttiğim döngüyü takip edecek olan The Elder Scrolls Online Blackwood, yeni bölgedeki tonlarca yeni yan görev, halka açık zindanlar, dünya patronları ve daha fazlasına ek olarak yaklaşık 30 saatlik yeni hikaye içeriğine sahip destansı bir macera sunacak. Oyunda, yeni bölgeye özgü pek çok etkinlik olacak.

Örneğin; geçen yılki Greymoor genişleme paketi, oyuncuları buz ve kar diyarlarına götürerek, vampirlerle mücadele etmelerini sağlamıştı. Haziranda çıkan Elsweyr güncellemesi ise ejderhaların dönüşüne sahne olmuştu. Blackwood’un ise kendi Oblivion Kapıları olacak.

blackwood bölümü

Blackwood, oyunun büyük bölümünü kaplayacak olan Daedra ordusuyla birlikte ana düşman olarak Mehrunes Dagon‘a odaklanacak. Çoğunlukla yemyeşil bir orman olan bölge, Cyrodil ve Blackmarsh arasında bir yerde konumlanıyor. Bizleri Greymoor‘un soğuk karlı havasından uzaklaştıran Blackwood, ESO’nun en sevilen bölgelerinden Summerset‘i anımsatıyor. Chapter’da yeni bir sınıf olmayacak, ancak tıpkı The Elder Scrolls V: Skyrim’de olduğu NPC‘ler oyuna ilk kez dahil olacak.

Oyuncular yoldaşlarıyla konuşabilecek, zırhlarını özelleştirebilecek ve hatta oynarken seviye atlayabilecek. Atadığınız beceri türleri (Hasar, İyileştirme vb.) savaşta nasıl hareket edeceklerini belirleyecek. Nispeten basit bir sistem, ancak diğer çeşitli MMO’larda gördüğünüz gibi genel paralı sistemlerden daha iyi.

the elder scrolls blackwood yenilikler

Önizlemede, Mirri Elendis adında karanlık bir Elf paralı askerimiz ve yoldaş olarak bulunan Bastian Hallix isimli insansı bir büyücü vardı. ESO’daki her yoldaş, size katılmadan önce tamamlamanız gereken orijinal görev serilerine sahip olacak. Bu noktada onları, “Allies” altındaki Collections menüsünden bir binek veya savaş dışı evcil hayvanı nasıl donattığınıza benzer şekilde çağırabilirsiniz. Şahsen ben Mirri’yi tercih ettim.

Oyuncular ayrıca yeni bölümle birlikte Champion Point 3600‘e ulaşabilecekler. Yeniden tasarlanan Champion Point sistemi, bir önceki güncelleme olan Flames of Oblivion’da eklenmişti, ancak sistem şimdi daha kapsamlı olacak.

The Elder Scrolls Online Blackwood, 1 Haziran 2021’de PC, Mac ve Stadia için; 8 Haziran’da ise PlayStation ve Xbox platformları için yayınlanacak. Blackwood bir Chapter olduğu için Crown ile satın alınamıyor ve ESO Plus’a dahil değil. Fakat her yeni Chapter çıktığında, önceki son Chapter DLC seviyesine geçiyor. Yani Blackwood çıktığında, Greymoor bir DLC olarak ESO Plus’a eklenecek ve Crown ile de alınabilecek, ancak Blackwood, kendisinden sonraki Chapter çıkana kadar yalnızca gerçek para ile satın alınabiliyor olacak. Blackwood’un Steam sayfasına buradan, fiyatına ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

The Elder Scrolls Online Blackwood Steam Fiyatları Şu Şekilde:

  • Blackwood Upgrade: 209,00 TL
  • Blackwood Collector’s Edition Upgrade: 249,00 TL
  • Blackwood: 299,00 TL

ESO Blackwood Ekran Görüntüleri

ESO Blackwood

Blackwood chapter

the elder scrolls blackwood ekran görüntüsü

Blackwood2

blackwood güncellemesi

ESO Blackwood Önizleme Etkinliği

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol