Tom Clancy’s The Division 2

Takip Et
9.4

Mükemmel

5.8

Kullanıcı


The Division Geliştiricisi: Oyunlarda Politikaya Girmek Riskli

Ubisoft yöneticisi oyunlarda politikaya değindi.

Video oyunları artık büyük bir sektör haline geldi ve dağıtımcılar da bu yüzden olabildiğince çok kopya satmayı planlıyor. Hal böyle olunca kimse oyunlara politika, siyaset karıştırarak işini riske atmak istemiyor. Sonuçta bir fikri savunurken, onun karşısında olan diğer yüzde 50’lik kesimi kaybetme olasılığı doğuyor.

En azından The Division geliştiricisi böyle düşünüyor. Alf Condelius bugün bir oyun sitesiyle röportaj gerçekleştirirken, oyunlarda politikanın rolüne değindi ve şu sözleri kullandı:

Bu bir denge meselesi çünkü oyunlarımızda açıkça politik olamayız. The Division’dan örnek verirsek, oyun distopik bir gelecekte geçiyor ve mevcut toplumun o duruma ilerlediğine dair pek çok yorum var fakat bu gerçek değil, oyun sadece hayal ürünü.

The Division, yavaşça çürüyen bir dünyada nasıl iyi bir insan olunacağını anlattığımız bir dünya ve evren. Fakat insanlar bunun içine politika katmayı seviyor ve biz bu yorumlardan olabildiğince uzaklaşıyoruz, çünkü mevcut politika içinde bir konum almak istemiyoruz.’

Ubisoft Massive COO’su olan Alf Condelius, dürüst açıklamalarda bulundu ve oyunlarda politikaya girmenin satışları da olumsuz etkilediğini itiraf etti.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol