Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Day Before’u Gönüllerin Geliştirdiği Açıklandı!

The Day Before geliştiricisi fntastic, 'tam zamanlı ve yarı zamanlı gönüllü' yapısını kullanan bir kuruluş olduğunu açıkladı.

The Day Before ilk kez duyurulduğunda, dünyanın dört bir yanındaki hayranlar oyuna adeta aşık oldu. Bilmeyenler için bu, hayatta kalma unsurları, açık dünya oynanışı ve yüksek üretim değerleri ile tamamlanan, Last of Us ve The Division ile karşılaştırılan kıyamet sonrası bir MMO oyunu. Hızla Steam’in en çok istek listesine giren oyunu oldu ve ertelemesinden sonra sessizliğe büründü.

Erteleme süreci çok tuhaftı. Oyunun yayınlanmasına yaklaşık bir ay kala geliştirici Fntastic, oyunu ertelediğini ve Unreal Engine 5’e taşıdığını duyurdu. Oyunun çıkış tarihi 1 Mart 2023 olarak açıklandığı için bu daha da tuhaf karşılandı çünkü oyunun çıkışına çok bir zaman yok; Ertelemenin asıl sebebi ise bugün ortaya çıktı. Çok ilginç bir şekilde, oyunu aslında gönüllerin geliştirdiği ortaya çıktı.

The Day Before Çalışanları Maaş Almıyormuş

The Day Before

Neredeyse duyulmamış bir şekilde The Day Before geliştiricisi Fntastic, şirketin gönüllülerle çalıştığını açıkladı . Gönüllülerin sırtından inşa edilen böyle bir prodüksiyon iyiye işaret değil. Web sitesine göre Fntastic, tam zamanlı gönüllüler ve yarı zamanlı gönüllülerle çalışıyor ki yarı zamanlı gönüllüler ücret almazken, tam zamanlı gönüllüler ise kısıtlı bir ücret alıyormuş.

Yarı zamanlı gönüllüler, tazminat olarak “harika ödüller, katılım sertifikaları ve ücretsiz kodlar” alırken ve moderasyondan çeviriye kadar oyun ile ilgili her şeyi yaptıkları ortaya çıktı. Çoğu kişi bu The Day Before haberini Abandoned ile karşılaştırdı, gösterilecek çok az şeyle birlikte iddialı görüntüler gösterildiği için oyun aldatmaca olarak görüldü.

The Day Before, Abandoned’den daha fazlasını gösterdi ancak oyunun meşru olduğunu kanıtlamak için yeterli değil ve küçük bir geliştirici tarafından bir oyunun bu seviyede çıkması tabii ki mümkün ancak birincil işgücüne ücretsiz olarak bunu yaptırmak pek olası değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.