Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Callisto Protocol’ün Yönetmeni Kurduğu Stüdyodan Ayrıldı

Krafton'un bünyesindeki video oyun stüdyosu Striking Distance'ta ayrılık rüzgarları esiyor. Stüdyonun kurucusu ve lideri Glen Schofield, The Callisto Protocol'deki hayal kırıklığı sonrası görevinden istifa etti.

Orijinal Dead Space’in mimarı olan ünlü oyun yönetmeni Glen Schofield, bir sonraki durağı olacak Striking Distance Studios‘u kurmak için 2019 yılında Krafton’a katılmıştı. PUBG Battlegrounds ile tanınan Koreli firmanın bünyesinde yeni ekibini oluşturan başarılı isim, hayatta kalma-korku klasiğinin manevi halefi The Callisto Protocol‘ü yapmak için kolları sıvamıştı.

Özverili bir çalışmasının sonucu olarak Aralık 2022’de piyasaya sürülen oyun, beklentilerin çok altında bir satış performansı gösterdi. Krafton, The Callisto Protocol için beş milyon kopya hedefi koydu, ancak satışlar iki milyonda kaldı. Geçtiğimiz aylarda Strike Distance, 30’dan fazla çalışanını işten çıkarmıştı. Şirketin web sitesine göre stüdyoda şu anda 90 çalışan bulunuyor.

The Callisto Protocol’ün Düşük Satışları Ayrılık Getirdi

the callisto protocol Glen Schofield

Bloomberg‘in haberine göre Schofield, ilk oyunlarındaki beklenmeyen başarısızlığın ardından Striking Distance Studios‘tan ayrılıyor. Ünlü yönetmen, baş işletme sorumlusu Stacey Hirata ve mali işler sorumlusu Johnny Hsu ile birlikte istifasını verdi. Baş geliştirme sorumlusu Steve Papoutsis yeni CEO olarak atandı. Papoutsis daha önce Visceral Games’te Schofield ile çalışmıştı.

Ayrılık kararına ilişkin kısa bir yazı kaleme alan Schofield, “Striking Distance Studios’u oluşturmak inanılmaz bir yolculuktu ve kalbime çok yakın bir oyun olan The Callisto Protocol ile başardıklarımızdan çok gurur duyuyorum. Yeni bir maceraya atılmak heyecan verici olsa da, SDS’den ayrılmak hem acı hem de tatlı ama stüdyonun mükemmel ellerde olduğunu biliyorum. Steve’in stüdyoyu bir sonraki aşamaya taşıyacak en doğru kişi olduğuna inanıyorum” dedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.