Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Callisto Protocol’de Silah Yükseltme Nasıl Yapılır?

2022 yılının en çok beklenen oyunlarından The Callisto Protocol, tüm platformlarda resmi çıkışını gerçekleştirdi. Bu yazımızda, oyunda kullandığınız silahları nasıl yükseltebileceğinizi anlatıyoruz.

Dead Space serisinin yaratıcısı Glen Schofield‘ın hayatta kalma-korku türüne kazandırdığı yeni eseri The Callisto Protocol, 2 Aralık itibarıyla Steam dahil tüm platformlarda piyasaya sürüldü. Krafton tarafından yayınlanan oyun, Jüpiter’in uydularından Callisto’da bulunan Black Iron Prison isimli yüksek güvenlikli bir hapishanede hayatta kalmaya çalışırken akıl sağlığınızı sorgulayan bir deneyim yaşatıyor.

Diğer tüm hayatta kalma-korku oyunlarında olduğu gibi The Callisto Protocol‘de de en yakın yol arkadaşınız silahlar olacak. Mahkumların ölümcül yaratıklara dönüştüğü bir ortamda çıkış yolunu bulana dek savaşmalısınız. Oyuna bir levye ile başlasanız da, kısa sürede cephaneliğinize bir şok tabancası ve hatta ateşli silahlar ekleyebiliyorsunuz. Tabii ki, ilerledikçe daha güçlü düşmanlarla karşılaşacaksınız ve bu silahları yükseltmeniz gerekecek.

The Callisto Protocol’de Reforge Station Nasıl Çalışır?

the callisto protocol reforge station

The Callisto Protocol‘de hayatta kalmanın altın kurallarından biri de silahlarınızı yükseltmektir. Özellikle düşmanlar güçlenmeye başladığında ve silahlarınız onlara karşı etkisiz kaldığında. “Aftermath” adlı ikinci bölümden başlayarak, Reforge Station adı verilen özel bir makine kullanarak silahlarınızı yükseltebilirsiniz. “Outbreak” bölümünü geçtikten sonra Elias ile buluşacaksınız ve o size Hand Cannon’u verecek. Bu, oyunda aldığınız ilk ateşli silah olacak. Daha sonra sizi odadaki Reforge İstasyonu’na yönlendirecek.

İstasyona eriştiğinizde yalnızca bir seçeneğiniz olacak, o da Hand Cannon’u geliştirmek. Bunu yaptıktan sonra, kısa bir ara sahne göreceksiniz. Daha sonra, oyunda bir Reforge İstasyonu’na rastladığınız her an silahlarınızı yükseltebilirsiniz. Tek yapmanız gereken istasyonla etkileşime geçmek. Ardından bir menü göreceksiniz. Bu, elde ettiğiniz silahlar ve uygulamak istediğiniz yükseltme arasında seçim yapmanızı sağlar.

Diğer oyunlara benzer şekilde, her silahın bir yükseltme ağacı vardır ve ağaçta yukarıya çıkmak için her seferinde bir yükseltme almanız gerekir. Bir silaha uygulamak istediğiniz her yükseltme, istasyonda ürün satarak veya onları öldürdüğünüz düşmanlardan veya tedarik kasalarından toplayarak elde edilebilen Callisto Credits‘e mal olur. Ayrıca bu istasyonları sağlınızı artırmak amacıyla Health Injectors için de kullanabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.